Prieskum FOCUSU: Hlas a Smer sú na čele a rastú. Do parlamentu by sa dostala aj maďarská strana

Peter Pellegrini a Robert Fico.
Zdroj: TASR

Z koaličných strán sa najlepšie darí SaS.

Agentúra Focus merala pre reláciu Na telo aktuálne preferencie politických strán. Najviac hlasov by získal opozičný Hlas, ktorý by volilo 19,3 percenta opýtaných voličov. Oproti septembrovému prieskumu poskočil Hlas o takmer jedno percento.

Na druhú priečku sa vyšvihol Smer s 15,5 percentami hlasov. Za posledný mesiac poskočila strana Roberta Fica o viac ako jedno percento.

Na treťom mieste skončila koaličná SaS s 12,2 percentami hlasov. Nasleduje OĽaNO s 8,4 percentami. So ziskom 6,9 percenta skončila mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko. Koaličnú strana Sme rodina by volilo 6,3 percenta opýtaných voličov.

Do parlamentu by sa dostali aj KDH (6,1 percenta), Republika (5,5 percenta) a Aliancia - Szövetség (5,2 percenta).

Mimo Národnej rady by skončili kotlebovci (3,8 percenta), SNS (3,3 percenta) aj vládna strana Za ľudí (2,8 percenta).

Podľa aktuálneho prieskumu volebných preferencií by mal najviac kresiel v parlamente Hlas (34), nasleduje Smer (27), SaS (21), OĽaNO by získalo 15 kresiel, Progresívci 12, Sme rodina a KDH po 11 poslancov, Republika 10 a Aliancia - Szövetség deväť zákonodarcov.

Kompletné výsledky si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:


Agentúra Focus pre reláciu Na telo uskutočnila v dňoch 20.10. – 27.10.2021 prieskum verejnej mienky formou osobných rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1 009 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Respondentom bola položená nasledujúca otázka: „Predstavte si, prosím, že by sa parlamentné voľby na Slovensku konali na budúci víkend. Zúčastnili by ste sa ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?“ 

Celkom 17,6 percenta respondentov by nešlo voliť a 15,5 percenta odpovedalo „neviem“.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Prieskum focus

Dôležité udalosti