Jana Bittó Cigániková: Koalícia by možno bez Borisa Kollára fungovala lepšie

M. Šipoš, J. B. Cigániková, M. Š. Eštok v Na telo.
Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Michal Šipoš vylúčil odchod Romany Tabák z OĽaNO.

Plánované reformy vlády sú naďalej tŕňom v oku Borisa Kollára. Predseda hnutia Sme rodina opakovane vyhlasuje, že ich v súčasnej podobe odmieta - či už ide o reformu nemocníc, súdnu mapu alebo národné parky. „Boris Kollár mi robí dosť starosti, možno zabúda na ktorej strane je a za čo spoločne bojujeme“, vyjadrila sa na adresu koaličného partnera predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo, Jana Bittó Cigániková. Na margo prieskumu preferencií poznamenala, že sú dobré správy, že hnutiu Sme rodina preferencie nestúpli: „Možno prestanú bojkotovať reformy“.

Zostrih relácie


V rubrike ÁNO/ NIE na otázku, či by koalícia dokázala fungovať bez kollárovcov dlhšie ako pár mesiacov poslankyňa pripustila, že by sa im možno vládlo aj lepšie.

Sprísňovanie interrupcií

Otázka okolo sprísňovania interrupcií je za posledný rok na stole už tretí krát. Zákon Anny Záborskej posunuli poslanci v októbri do druhého čítania. Podporu poslancov z Hlasu však podľa Matúša Šutaja Eštoka zákon nebude mať: „Ľudí toto absolútne netrápi. Hlas sa zdrží hlasovania o interrupciách“.

Poslankyňa Národnej rady Romana Tabák sa v polovici októbra na sociálnej sieti vyjadrila, že je proti zákonu svojej straníckej kolegyne o sprísňovaní prístupu k umelému prerušeniu tehotenstva. Paradoxne bola Romana Tabák jedným zo zákonodarcov, ktorý zákon v parlamente podporil a aj vďaka jej hlasu ho posunuli do druhého čítania. Odchod bývalej tenistky z klubu však v nedeľnom Na telo Michal Šipoš zmietol zo stola: „Jednoznačne mi prisľúbila, že z OĽaNO neodíde.“Kritika Lengvarského

Minister financií Igor Matovič obviňuje ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského za nízku zaočkovanosť na Slovensku, kritizuje reformu zdravotníctva a hovorí, že Lengvarského návrh v aktuálnej podobe nezíska plnú podporu OĽaNO. Považuje ho za horšieho ministra, ako Mareka Krajčího.

Michal Šipoš (OĽaNO) sa reformy zdravotníctva zastal: „Vadí mi komunikácia zo strany ministerstva zdravotníctva, obsah je absolútne v poriadku.“

Podobný názor má aj Jana Bittó Cigániková: „Žiadať lepšiu komunikáciu v prípade reformy zdravotníctva je na mieste.“ no dodala, „bolo by lepšie, aby Igor Matovič niektoré veci nekomentoval“.

Michal Šipoš nevedel povedať, či bol podľa neho lepší minister zdravotníctva Marek Krajčí alebo Vladimír Lengvarský. Na otázku, či v OĽaNO zvažujú výmenu, odpovedal: „Nevidím priestor pre to, aby sme menili ministrov, ani dôvod prečo o tom špekulovať“. Jana Bittó Cigániková považuje za jednoznačne lepšieho ministra Vladimíra Lengvarského. „Bolo by nešťastné ich vymeniť“.

Súčasného ministra zdravotníctva sa zastal aj Matúš Šutaj Eštok (Hlas - SD) „Ja mám k pánovi Lengvarskému X výhrad, ale v porovnaní s týmto neborákom, pánom Krajčím, to je ako nebe a dudy.“


Na konci relácie presvedčil Šutaj Eštok 60 percent divákov, Bittó Cigániková 21 percent a Michal Šipoš 19 percent.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo s michalom kovačičom

Dôležité udalosti