R. Kaliňák: Robertovi Ficovi peniaze neukradli, išlo o nedorozumenie v centrále Smeru

Jaroslav Naď a Robert Kaliňák v Na telo.
Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Minister obrany Jaroslav Naď si myslí, že na uniknutých nahrávkach sme počuli len špičku ľadovca.

Robert Kaliňák o zmiznutých 50-tisícoch eur a zlatých minciach Roberta Fica tvrdí, že podľa neho sa stal omyl v centrále Smeru a R. Fico peniaze nestratil. „Smer disponuje väčším množstvom peňazí a v prípade Roberta Fica – je držiteľom takého množstva peňazí, aby toto bolo v pohode. Ja si myslím, že išlo o nedorozumenie,“ vyhlásil Kaliňák v relácii Na telo, v ktorej sa stretol s ministrom obrany Jaroslavom Naďom.

Pozrite si krátky zostrih relácie:

Celý záznam relácie si môžete pozrieť tu.

Nahrávky z poľovníckej chaty

R. Kaliňáka odmieta, že by išlo zo strany právnika Pavla Gašpara o navádzanie na krivú výpoveď. Na chate od neho dostal radu, aby povedal, že Ľudovíta Makoá nominoval Milan Lučanský, keďže ten to už nepotvrdí, ani nevyvráti. Kaliňák hovorí, že je to Gašparove stanovisko a nevidí na tom nič zlé. „Je to jeho vnímanie sveta“. Minister Naď sa však nazdáva, že viaceré informácie, ktoré na chate odzneli budú mať trestnoprávne dôsledky: „Osobne si myslím, že sme počuli na nahrávkach len špičku ľadovca“  Odpočúvanie chaty pri Leviciach schválil súd v rámci vyšetrovania trestného činu pytliactva. Existovalo podozrenie, že na chate sa narába s nelegálne zabitou zverou. „Išlo o čistú náhodu, také náhody sa stávajú,“ povedal Jaroslav Naď v Na telo. Skonštatoval tiež, že mnohé náhody vedú k odhaleniu obrovských káuz.

V relácii Na telo odzneli aj výsledky prieskumu agentúry FOCUS: Lengvarský je najdôveryhodnejší minister, Matovič na samom dne

Duel medzi členom predsedníctva Smer – SD a súčasným ministrom obrany sa vo viacerých momentoch vyostril. Robert Kaliňák spomenul aj zosnulého bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Tvrdí, že za jeho smrť nesie zodpovednosť aj minister Naď. „Pán Naď, vy ste spolupáchateľom toho, že zomrel Milan Lučanský.“ Jaroslav Naď reagoval: „Vy sa vyhrážate. Všetko som tu zažil, ale vyhrážanie nie“. „Podajte na mňa trestné oznámenie“, kontroval Kaliňák.

Sulíkova dcéra v Dubaji

Minister hospodárstva Richard Sulík si zazmluvnil dcéru Alexandru, na Expo do Dubaja s ním letela vládnym špeciálom. Alexandra Sulíková mala štátu pomáhať s prezentáciou, ministerstvu radila sedem dní, pričom má minimálne skúsenosti. Jej účasť odhalili až kópie pasov členov delegácie, ktoré niekto zverejnil na internete. Jaroslav Naď sa v relácii Na telo vyjadril, že jeho konanie nebolo normálne  „Nech si to Richard Sulík vysvetľuje. Padni komu padni.“

Antirúškari v obchodoch

Skupina antirúškarov už niekoľko týždňov protestuje v predajniach proti tomu, že si nemôže nakúpiť bez rúšok. Sú agresívni a mnohokrát aj na hodiny zablokujú obchod, lebo sa dožadujú „svojej slobody.“ Muži zákona už proti nim koncom týždňa už museli použiť donucovacie prostriedky. Dvaja z troch zadržaných antirúškarov z piešťanského Lidlu sú podľa Jaroslava Naďa bývalí profesionálni vojaci. „Vycvičení ľudia, ktorí odišli z ozbrojených síl v rámci očisťovania služby, dnes úplne zámerne chodia z jedného obchodu do druhého na celom Slovensku a provokujú,“ dodal minister. Všetci sú obvinení z prečinu výtržníctva a z útoku na verejného činiteľa.

Blokovanie reforiem

Zaujímavé odpovede priniesla aj rubrika ÁNO/NIE. Na otázku moderátora Michala Kovačiča, či môže Boris Kollár ostať v koalícii, aj keby jeho strana nepodporila ani jednu z troch reforiem minister Jaroslav Naď nepovedal, že by mal Boris Kollár odísť. „Koalícia má oveľa väčšiu zodpovednosť, ale mal by podporiť tieto veci, lebo my sme zodpovedná vláda.“ Robert Kaliňák tiež vylúčil svoju kandidatúru v najbližších voľbách, rovnako ako možnosť, že by sa v prípade možnosti opätovne stal ministrom vnútra.

Dvojica pokračovala v dueli aj po živom vysielaní. V diváckych otázkach to poriadne iskrilo, záznam si môžete pozrieť TU!

Čo všetko v relácii zaznelo si môžete vypočuť v našom podcaste:

Diváci počas vysielania hlasovali, ktorý z hostí ich presvedčil viac. Na konci relácie presvedčil Robert Kaliňák 64 percent divákov a Jaroslav Naď 36 percent divákov. Hlasovať môžete aj naďalej: 

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jaroslav Naď

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.