Budú to mať maturanti tento rok uľahčené? Minister Gröhling priblížil, čo ich čaká

Branislav Gröhling v relácii Na telo.
Branislav Gröhling v relácii Na telo. Zdroj: TV Markíza

Hostia relácie Na telo odpovedali aj na otázky divákov.

Hosťami relácie Na telo boli minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši. Ako býva zvykom, politici aj tentoraz odpovedali na otázky od divákov.

Iveta mala jednu otázku na ministra školstva. Spýtala sa, kde je sľubované 10-percentné zvýšenie platov pre učiteľov a podotkla, že im vzali aj náhradné voľná za odučené hodiny.

„Neviem o tom, že by sme im vzali náhradné voľná. V rámci legislatívy sa upravovali jednotlivé kompetencie a evidovanie. Čo sa týka zvýšenia platov, dostatočne túto požiadavku verbalizujem aj smerom ku koaličným partnerom. Bohužiaľ, rozhodnutie z ministerstva financií bolo aké bolo, že zvyšovanie bude od polovice roku iba trojpercentné. Ale aj tento týždeň som mal stretnutie, či už s pánom ministrom financií alebo pánom premiérom, aby sme sa posúvali ďalej,“ odpovedal Gröhling.

Richarda Rašiho sa ďalší divák spýtal, prečo Hlas-SD kritizuje súčasnú vládu za zmluvu s USA, keď predseda strany Peter Pellegrini v roku 2019 velebil a obhajoval tú istú zmluvu, dokonca ešte horšie postavenú k Slovensku.

Podpredseda odpovedal stručne. „Ani nevelebil, ani neobhajoval. A pretože nebola dobrá, sa nedostala ani na rokovanie vlády,“ uviedol.

Ďalší divák sa spýtal na prichádzajúce maturitné skúšky. Zaujímalo ho, či budú uľahčené vzhľadom na to, že žiaci sa dva roky učili dištatnčnou formou.

Odpovede na túto i ďalšie otázky si pozrite vo videu:

Prečítajte si, čo všetko zaznelo v relácii Na telo s Branislavom Gröhlingom a Richardom Rašim. Záznam nájdete TU.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.