PRIESKUM: Slováci sa vyjadrili k otázke, či sa majú nezaočkovaní podieľať na nákladoch za liečbu

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Výsledky vyplývajú z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza.

Jednou z hlavných tém v spoločnosti je stále očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Susedné Rakúsko je prvou krajinou v rámci Európskej únie, ktorá zaviedla všeobecnú očkovaciu povinnosť. Vzťahovať sa bude na všetkých dospelých obyvateľov krajiny. Chcú tak chrániť svojich občanov a tiež odľahčiť zdravotníctvo.

Zdroj: TV Markíza

Na Slovensku máme v súčasnosti viac ako 50 percent zaočkovaných obyvateľov. V nemocniciach končia väčšinou nezaočkovaní alebo len čiastočne zaočkovaní ľudia, tvoria 75 percent všetkých hospitalizovaných. Anketári sa preto pýtali občanov na ich názor na podieľanie sa na nákladoch za liečbu pre nezaočkovaných ľudí.

„Súhlasíte alebo nesúhlasíte s tým, aby sa ľudia, ktorí sa bez závažného zdravotného dôvodu nedajú zaočkovať proti ochoreniu COVID 19, podieľali na nákladoch na liečbu, ak ju budú kvôli tomuto ochoreniu potrebovať (napr. hospitalizácia v nemocnici)?“ znela otázka v prieskume pre TV Markíza, ktorú robila agentúra Focus.

Prieskumu sa zúčastnilo 1017 respondentov. Väčšina opýtaných rozhodne nesúhlasí alebo skôr nesúhlasí, aby sa nezaočkovaní podieľali na nákladoch na liečbu - 66,5 percent. Naopak 31,1 percent opýtaných rozhodne súhlasí alebo skôr súhlasí. Iba 2,4 percent ľudí sa k otázke nevyjadrilo.

Najviac opýtaných, ktorí sa priklonili k nesúhlasnému vyjadreniu, bolo vo veku od 35 až 54 rokov. Kompletné výsledky výskumu nájdete vo videu.

 

BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.