Veronika Remišová tvrdí, že zvažuje cestu na Ukrajinu, kde chce poskytnúť humanitárnu pomoc

Veronika Remišová tvrdí, že zvažuje cestu na Ukrajinu, kde chce poskytnúť humanitárnu pomoc
Veronika Remišová. Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Povedala to v odpovedi na otázky divákov v relácii Na telo.

Hosťami relácie Na telo s Michalom Kovačičom boli ministerka investícií Veronika Remišová a podpredseda strany Smer-SD Ladislav Kamenický. Hostia aj tentoraz odpovedali na otázky od divákov.

Niektorých zaujímalo, koľko stupňov má doma vicepremiérka. V deň začiatku invázie Ruska na Ukrajinu totiž vyhlásila, že si na znak solidarity s ukrajinskými deťmi vypína doma plynové kúrenie.

„Momentálne 16 stupňov. No dovoľte mi rozšíriť túto otázku, lebo som zaregistrovala výsmech zo strany pána Pellegriniho. Znížiť si teplotu, to neodporúčam ja, to odporúča Európska komisia, ekonomickí experti a Medzinárodná energetická agentúra. Je to jedna z mála vecí, ktoré môžeme my, bežní ľudia spraviť. Ak si znížite teplotu v domácnostiach čo i len o jeden stupeň, bude menší tlak na ceny a menšia spotreba. V súčasnosti každé jedno euro, ktoré platíme Rusku, predlžuje vojnu a podporuje výrobu zbraní, ktorými sa Rusko potom vyhráža nám,“ odpovedala.

Jedna z otázok na oboch hostí znela, či pomáhajú Ukrajincom a ak áno ako. Veronika Remišová v odpovedi uviedla, že zvažuje cestu na Ukrajinu, keďže aktuálne spolupracuje s charitou. Ladislav Kamenický sa pripája k straníckym kolegom, ktorí sa podľa jeho slov spoločne snažia, aby diplomatov dostali za jeden rokovací stôl.

Ďalší divák sa podpredsedu spýtal, či sa Smer nehanbí sa pokrikovanie hesla „Nikdy proti Rusku“.

Odpovede na túto i ďalšie otázky nájdete vo videu:

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Divácke otázky

Dôležité udalosti