M. Šimečka a J. B. Cigániková si vedia predstaviť spoluprácu SaS a PS. Diskutujúci sa rozohnili pri odpovedi M. Kéryho, že Rusko je náš priateľ

M. Šimečka a J. B. Cigániková si vedia predstaviť spoluprácu SaS a PS. Diskutujúci sa rozohnili pri odpovedi M. Kéryho, že Rusko je náš priateľ
Na telo s M. Kérym, J. Bittó Cigánikovou a M. Šimečkom Zdroj: TV Markíza

Hostia nedeľnej diskusie Na telo po živom vysielaní odpovedali na divácke otázky, v ktorých to miestami iskrilo.

Diváka zaujímalo, v čom sú strana PS a strana SaS politicky rozdielne. Zatiaľ čo Jana Bittó Cigániková našla rozdielov hneď niekoľko, Michal Šimečka vymenoval najmä podobnosti. "Spolupráca našich strán je dobrá a prebieha na komunálnej úrovni, teda v Bratislave a v bratislavskom kraji. Na celonárodnej úrovni nás spája boj za ľudské práva a práva žien. Avšak je pravda, že sa výrazne líšime v otázke boja s klimatickou krízou a urgentnosťou tejto otázky," uviedol a dodal, že pri tvorbe niektorých ekologických zákonov už včera bolo neskoro. 

"Čo sa týka ekológie ja vnímam rozdiel v razantnosti a nie v cieľoch. My sa na životné prostredie pozeráme z ekonomického hľadiska. Celkovo je SaS pravicovejšia strana a viac ekonomicky zmýšľajúca. Trochu sa líšime aj v okamžitých a akčných zmenách," uviedla. Celkovo si však spoluprácu týchto dvoch strán vie predstaviť, dokonca by podľa nej bola pohodovejšia a príjemnejšia ako so súčasnými partnermi v koalícii.

Prečítajte si tiež:

Spomínané iskrenie však spôsobila nasledujúca otázka na poslanca Mariána Kéryho, či pokladá Rusko za nášho priateľa. "V mojich očiach je Rusko náš priateľ. A to aj napriek tomu, že teraz porušuje medzinárodné právo a vykonáva akt vojenskej agresie na Ukrajinu," uviedol poslanes, ktorý sa venuje zahranično-politickej agende. Na čo jeho kolegovia ostro reagovali. 

Ako pokračovala slovná prestrelka medzi diskutérmi, si pozrite vo videu nižšie. Dozviete sa v ňom aj to, čo urobili poslanci za posledné dva roky, aby sa občanom Slovenska žilo lepšie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Divácke otázky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.