PRIESKUM: Premiér Heger je najdôveryhodnejším členom vlády, na chvoste skončil Igor Matovič

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) je najdôveryhodnejším spomedzi vládnych predstaviteľov. Ukázal to prieskum agentúry Focus pre TV Markíza. Dôveru mu vyjadrilo 33 percent opýtaných, nedôveruje mu 67 percent Slovákov.

Za premiérom skončil minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) s dôverou 31 percent respondentov. Naopak, nedôveruje mu 59 percent opýtaných. Na prvých priečkach sa drží aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO), ktorý s rovnako 31 percentami a o niečo vyššou nedôverou Slovákov uzatvára prvú trojicu.

V prvej päťke nasleduje šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík (31 %) a minister životného prostredia za OĽaNO Ján Budaj (30 %).

Prieskum tiež ukázal, že ľudia najmenej dôverujú ministrovi financií Igorovi Matovič. Jedenásť percent opýtaných mu vyjadrilo dôveru, pričom 88 percent opýtaných mu nedôveruje. Je to najvyššie číslo spomedzi všetkých členov Hegerovho kabinetu.

Voliči Sme rodina veria viac iným ministrom ako vlastným

Focus sa pozrel aj na to, komu dôverujú voliči jednotlivých politických strán. Priaznivci opozičnej strany Hlas dôverujú najmä Ivanovi Korčokovi (28 %), najvyššiu dôveru medzi voličmi Smeru má Richard Sulík (12 %) a u Republiky Ján Budaj (14%).

Kým voliči SaS dôverujú najviac Sulíkovi (95%) a OĽANO Hegerovi (94%), zaujímavý je pohľad na názor voličov koaličnej Sme rodina. Ich minister Milan Krajniak (46%) sa umiestnil až na treťom mieste. Väčšiu dôveru si u nich získal Branislav Gröhling (SaS) i Vladimír Lengvarský (obaja po 47%).

Z mimoparlamentného KDH dôverujú voliči najviac Andrejovi Doležalovi (51%) a z Progresívneho Slovenska Ivanovi Korčokovi (57%)

Výsledky prieskumu dôveryhodnosti všetkých členov vlády si môžete pozrieť vo videu vyššie.

​Agentúra Focus realizovala prieskum v období od 30. marca do 6. apríla na vzorke 1 007 respondentov, teda predtým, ako premiér Heger navštívil Ukrajinu.

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Na telo

Dôležité udalosti