PRIESKUM: Sú Slováci za odpojenie od ruského plynu aj za cenu jeho zdražovania? Väčšina je proti

Ilustračná snímka
plyn Zdroj: AP Photo/Sergei Grits, File

Agentúra Focus pre reláciu Na telo pripravila exkluzívny prieskum, v ktorom sa pýtala ľudí, či by sa Slovensko malo odpojiť od ruského plynu a ropy aj za cenu zvyšovania ich ceny.

Proti sú dve tretiny opýtaných (62 percent).  Za odpojenie v najbližších rokoch sa vyjadrilo 25 percent respondentov. K okamžitému odpojeniu sa prikláňa sedem percent a odpovedať nevedelo šesť percent respondentov.

Najviac podporovateľov odpojenia od ruského plynu a ropy je medzi voličmi Progresívneho Slovenska. Z nich je za okamžité odpojenie 26 percent opýtaných. Naopak, najviac odporcov tejto myšlienky je medzi voličmi Republiky. Proti je až 93 percent.

V najbližších rokoch by sa chcelo odpojiť 45 percent voličov OĽaNO, 43 percent voličov SaS, 41 percent z opýtaných voličov Sme rodina a 38 percent voličov KDH.

Najmenšia podpora odpájania od ruského plynu je medzi voličmi Republiky, Smeru (81 percent) a Hlasu (69 percent).

Kompletné výsledky si pozrite vo videu:

 

Agentúra realizovala prieskum v dňoch 30. marca až 6. apríla na vzorke 1007 respondentov, ktorí dostali otázku „Malo by sa Slovensko podľa Vás odpojiť od ruského plynu a ropy aj za cenu zvyšovania ich ceny?“ 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.