J. Šeliga v relácii Na telo: Ak R. Fica nevydáme, bude to mať dopad na ďalší vývoj v koalícii

J. Šeliga v relácii Na telo: Ak R. Fica nevydáme, bude to mať dopad na ďalší vývoj v koalícii
Richard Raši a Juraj Šeliga v relácii Na telo. Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

R. Raši vyhlásil, že poslanci jeho strany nebudú hlasovať v dnešnej dobe za vydanie žiadneho poslanca.

Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga verí, že poslanci vydajú lídra Smer-SD Roberta Fica na väzobné stíhanie. V diskusnej relácii Na telo však naznačil, že ak by sa to nestalo, bude to mať dopad na ďalší vývoj v koalícii.

„Neviem, akým spôsobom sa k tomu postaví Sme rodina, v utorok budú o tom hovoriť na klube. Nemám informáciu, že celý klub hnutia bude proti. Keď sa koalícia skladala bolo jasné, že nemá stáť v ceste spravodlivosti. Je to návrh. Každý rozumný poslanec by ho mal preštudovať a hlasovať za. Čo sa stane, dnes neviem,“ konštatoval.

Prečítajte si tiež:

​ Podpredseda Hlas-SD Richard Raši zopakoval, že strana je proti vydaniu akéhokoľvek poslanca v dnešnom období a členovia jeho strany nebudú hlasovať za žiadneho kolegu zo snemovne.

„Berieme to ako zastieranie problémov a vyzerá to ako politický revanš, ktorý môže byť v budúcich vládach zneužitý. Nemáme pocit, že to nie je politicky motivované,“ konštatoval.

Rašiho vysvetlenie Borguľu o úplatku presvedčilo, Šeligu nie

Pokiaľ ide o obvinenie Martina Borguľu z korupcie podpredseda Za ľudí bol prekvapený, že informáciu zverejnil ako prvý policajný prezident Štefan Hamran. „Takto to nemal komunikovať. Vyznieva to zvláštne. Hovoril som to aj koaličným partnerom. Nahráva to opozícii. Verím, že si dá pozor do budúcnosti,“ zdôraznil.

Pozrite si aj reportáž z TN

V súvislosti s vysvetlením údajného 50-tisícového úplatku policajným špičkám Raši konštatoval, že verí Borguľovým slovám o „výpalnom“. Opačný názor má však Šeliga, ktorého koaličný kolega zo Sme rodina nepresvedčil.

„Zaplatíte 50-tisíc eur ani neviete za čo. Nepýtal som sa ho na to. Orgány činné v trestnom konaní a vyšetrovací tím postupujú v zmysle zákona. Dostal som tú informáciu, čo bola na tlačovke. Mne to nedáva zmysel, ale on musí vysvetliť, čo to bolo,“ dodal podpredseda Za ľudí.

Juraj Šeliga presvedčil na konci relácie 58 percent divákov a Richard Raši 42 percent.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.