M. Šipoš v Na telo: Hlasovať za Z. Čaputovú? Momentálne nevylučujem nič

M. Šipoš v Na telo: Hlasovať za Z. Čaputovú? Momentálne nevylučujem nič
Hosťami relácie Na telo boli Erik Tomáš (Hlas) a Michal Šipoš (OĽaNO). Zdroj: TV Markíza

E. Tomáš naznačil, že Hlas-SD podporí zvyšovanie daní bohatým firmám, musia tam byť aj banky.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš verí, že Sloboda a Solidarita nakoniec podporí balíček pomoci, ku ktorému má výhrady.

„Budeme robiť všetko pre to, aby zákon o 200 eurách prešiel. Cieľom je, aby to v stredu prešlo na vláde a potom to išlo do parlamentu. Nezaujíma ma, čo bude robiť opozícia. Nie sme s ňou dohodnutí, je to na nich, ako sa zachovajú. V stredu zverejní minister financií všetky podrobnosti, ale je to prepočítané tak, že nestratí žiadna rodina. Ak by sa to stalo, vieme to v parlamente opraviť,“ zdôraznil v relácii Na telo Šipoš.

Pozrite si aj reportáž z Televíznych novín

Podpredseda Hlas-SD Erik Tomáš konštatoval, že daňový bonus pomáha rodičom a zvyšovanie prídavkov zase deťom. Predložený návrh ministrom financií ešte nemajú v strane prepočítaný, ale nepáči sa mu, že by o peniaze mali prísť obce a mestá.

V súvislosti s návrhom na zvyšovanie daní pre veľké firmy Tomáš naznačil, že Hlas-SD by to mohol podporiť. „Zdaňovanie bohatých firiem prichádza do úvahy, ale musíme vidieť návrh. Boli by sme radi, keby tam boli banky, ktorým Igor Matovič uľavil,“ zdôraznil.

K tejto téme Šipoš podotkol, že SaS tento zámer nemôže vetovať. „Oligopoly sú v Programovom vyhlásení vlády. Dnes sa bohaté firmy musia rozdeliť s chudobnými,“ vysvetlil.

Obaja politici sa v diskusii vrátili aj k téme nevydania Roberta Fica na väzobné stíhanie. Pre koalíciu je podľa šéfa klubu OĽaNO táto téma uzavretá. Tomáš v tejto súvislosti pripomenul, že keď prepustili z kolúznej väzby exministra Roberta Kaliňáka, tak „neboli dôvody“ ani na vydanie Fica.

Viacerí politici už otvorili tému kandidátov na budúceho prezidenta. V pravidelnej rubrike Áno/Nie sa obaja hostia vyjadrili aj k tomu, či osobne vylučujú, že by hlasovali za Zuzanu Čaputovú.

Podpredseda Hlasu zdôraznil, že za súčasnú prezidentku by nehlasoval. Opačný názor prezentoval Šipoš. „Zatiaľ sme sa o tom nerozprávali, ale osobne momentálne nič nevylučujem,“ dodal.

Na konci relácie presvedčil Michal Šipoš 74 percent divákov a Erik Tomáš 26 percent.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.