J. Bittó Cigániková v Na telo: Keď bude iná možnosť, SaS nebude s Hlasom v koalícii

J. Bittó Cigániková v Na telo: Keď bude iná možnosť, SaS nebude s Hlasom v koalícii
Matúš Šutaj Eštok a Jana Bittó Cigániková v relácii Na telo. Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Ak by Slovensku hrozila vláda Smer, Hlas a Republika, osobne si vie predstaviť vnútrostranícke referendum, ako ísť s Hlasom do vlády.

Medzi stranou SaS a Hlas-SD nie je žiadna dohoda o budúcej koalícii po parlamentných voľbách ako to tvrdí líder OĽaNO. 

V diskusnej relácii Na telo to vyhlásila liberálna poslankyňa Jana Bittó Cigániková s tým, že keď bude iná možnosť, SaS nebude s Hlasom v koalícii. 

„Keď si predstavíte situáciu, že by boli fašisti, Smer a Hlas, čo je lepšie pre Slovensko? Môžeme debatovať a vtedy by som navrhovala urobiť vnútrostranícke referendum. V strane je veľa ľudí, ktorí si to nevedia vôbec predstaviť,“ zdôraznila. 

Súvisiaci obsah

​Zámer odôvodnila tým, že niektorí spolustraníci považujú Hlas za druhý Smer. Je presvedčená, že to, čo robí teraz Igor Matovič, nahráva Robertovi Ficovi vrátiť sa. 

Celú reláciu si môžete pozrieť na Voyo TU!

Nezaradený poslanec NR SR pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD Matúš Šutaj Eštok reagoval aj na odsúdenie Dušana Kováčika. „Ukázalo sa, že nie,“ reagoval na otázku, či bol dobrým špeciálnym prokurátorom. 

Bittó Cigániková v tejto súvislosti kritizovala politikov, ktorí sa vyjadrujú k rozsudkom. „Ak chceme, aby fungovala spravodlivosť, mali by sme to nechať na príslušné orgány,“ povedala. 

Pozrite si aj reportáž z Televíznych novín

Obaja politici sa nezhodli v názore, či by prezidentka Zuzana Čaputová mala odobriť tento týždeň schválený balíček pomoci rodinám. Hlava štátu má teraz niekoľko dní na rozhodnutie. Zákon môže podpísať, vetovať, ale aj poslať na Ústavný súd. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti