Exkluzívny prieskum: Najviac si polepšilo PS, Sme rodina má blízko k vypadnutiu z NR SR

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Agentúra Focus pre reláciu Na telo merala aktuálne volebné preferencie politických strán. Prvenstvo si drží strana Hlas s 20,3 percentami voličov. Nasleduje Smer so 14,9 percentami. Najúspešnejšou koaličnou stranou je SaS s 11,1 percentami voličov. 

Výraznejšie si polepšilo Progresívne Slovensko. V máji by im dalo hlas 9,1 percenta voličov. V marci sa ich preferencie pohybovali nad siedmimi percentami. Nasleduje OĽaNO s 8,1 percentami hlasov. Do parlamentu by sa dostala aj Republika, ktorú by volilo 6,8 percenta voličov. KDH by získalo 6,5 percenta. Do Národnej rady by bolo zvolené aj hnutie Sme rodina. Ich podpora klesla. Kým v marci by ich volilo 7,5 percenta voličov, v máji by ich podporilo 5,6 percenta opýtaných.

Mimo parlamentu by zostali Aliancia – Szövetség, SNS, koaličná strana Za ľudí, Kotlebovci – ĽS Naše Slovensko, Dobrá voľba a Umiernení, Maďarské fórum / Magyar Fórum aj SPOLU - občianska demokracia.

V národnej rade by mal Hlas 37 poslancov, Smer 27, SaS 20, Progresívne Slovensko 17, OĽaNO 15, Republika 12, KDH 12 a Sme rodina 10 zákonodarcov.

Agentúra Focus realizovala prieskum v dňoch 25.05. – 31.05.2022 na vzorke 1008 respondentov, ktorým bola položená otázka: „Predstavte si, prosím, že by sa parlamentné voľby na Slovensku konali na budúci víkend. Zúčastnili by ste sa ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?“

Voliť by nešlo 15,8 percenta respondentov a 18 percent odpovedalo „neviem“.

Kompletné výsledky si môžete pozrieť hore vo videu. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.