J. Budaj v Na telo: Koalícia sa nerozpadne, rozpočet prejde aj s hlasmi SaS

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Opozičný Smer-SD je proti vyvážaniu akýchkoľvek zbraní na Ukrajinu, a to aj v prípade, že im Slovensko predá húfnice Zuzana

Hlavnou témou relácie Na telo bolo embargo na ruskú ropu a vyrokovaný osemmesačný odklad na odstrihnutie do ruskej ropy. Podpredseda Smeru- SD Juraj Blanár skritizoval premiéra Eduarda Hegera, krátky odklad podľa neho spôsobí Slovensku škody. Ropu budeme dovážať z iných krajín a ľudia budú platiť o 30-40 centov viac,“ tvrdí Blanár. Príkladom podľa neho môže byť Viktor Orbán, ktorému sa podarilo lehotu predĺžiť až na tri roky.

Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) to však nevidí dramaticky, problémy podľa neho nebudú ani s dostupnosťou a cenou benzínu. Tvrdí, že ropovod Adria je schopný zväčšiť svoj prietok bez väčších investícií a Slovnaft vie spracovávať aj inú, než ruskú ropu. „Je to len otázka efektivity, pri ruskej rope má extrémne zisky,“ vyjadril sa Budaj. Podľa ministra nemá jeho koaličný partner minister hospodárstva R. Sulík za tieto rokovania skončiť vo funkcii.

Referendum bez obrannej zmluvy

Opozičné strany aktuálne rokujú o znení jednej referendovej otázky, ktorá sa bude týkať len predčasných volieb. Vypovedanie obrannej dohody s Američanmi teraz už podľa J. Blanára témou nie je.

Hostia sa v relácii venovali aj súčasnej kríze koalície a porušeniu koaličnej zmluvy poslancom G. Gyimesim (OĽaNO), ktorý do parlamentu predložil zákaz vešania dúhových vlajok na štátne budovy. Urobil tak spolu s odídencom z ĽSNS T. Tarabom.

 „Netreba sem prinášať orbánovské vírusy,“ zareagoval na návrh zákona Ján Budaj. Ako bude v tomto prípade hlasovať Smer-SD nie je jasné, no J. Blanár sa vyjadril, že návrh zákona podporí.

Záznam diskusie si môžete vypočuť formou podcastu:

​Počas relácie vás presvedčil viac Juraj Blanár, ktorý získal v ankete 58 percent hlasov. Ján Budaj mal po skončení diskusie 42 percent. Hlasovať môžete aj naďalej:

Prečítajte si tiež:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti