Zmena na poste najdôveryhodnejšieho politika. Zuzanu Čaputovú predbehol Peter Pellegrini

Na prvej priečke rebríčka dôveryhodnosti politikov nastala po dlhom období zmena. Prezidentku Zuzanu Čaputovú predbehol predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Ukázal to prieskum agentúry Focus pre TV Markíza.

Pellegrinimu tentoraz vyjadrilo dôveru 44 percent Slovákov a nedôveru 53 percent, pričom hlave štátu dôveruje 42 percent opýtaných a nedôveruje 57 percent. Naposledy mal bývalý premiér vyššiu podporu ako Zuzana Čaputová v meraniach z júna 2019. Vtedy ju Focus zaradil do meraní po prvý raz. Odvtedy bola najdôveryhodnejšou medzi politikmi práve prezidentka.

Na treťom a štvrtom mieste skončili so zhodnými výsledkami šéf SaS a minister hospodárstva Richard Sulík a predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico. Focus im nameral dôveru 30 percent, nedôveruje im 68 percent populácie.

Prvú päťku najdôveryhodnejších politikov uzatvára premiér Eduard Heger (OĽaNO), ktorý požíva dôveru 27 percent ľudí, nedôveru mu v prieskume vyjadrilo 71 percent Slovákov.

Nasledujú predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár, šéf hnutia Republika Milan Uhrík a predseda KDH Milan Majerský.

Najmenej ľudia dôverujú Krisztiánovi Forróovi, ktorý šéfuje Aliancii. Na predposlednej priečke skončil minister financií a predseda OĽaNO Igor Matovič s dôverou 11 percent.

Kompletné výsledky si môžete pozrieť vo videu vyššie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti