PRIESKUM: Má Z. Čaputová šancu na znovuzvolenie? S istotou by jej hlas odovzdalo 15 percent Slovákov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ak by Zuzana Čaputová v tomto období opätovne kandidovala na post hlavy štátu, s istotou by jej dalo svoj hlas 15 percent Slovákov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo TV Markíza.

Focus sa respondentov v prieskume pýtal, aký by bol ich postoj k voľbe prezidentky Zuzany Čaputovej, ak by sa voľby by sa konali už na budúci víkend.

Jednou z kandidátov, ktorú by pri voľbe prezidenta zvažovali, by bola pre 31 percent Slovákov. Naopak, nikdy by jej svoj hlas nedalo 46 percent ľudí.

Medzi voličmi jednotlivých politických subjektov vedie Zuzana Čaputová jednoznačne pri strane Progresívne Slovensko (PS), v ktorej začínala svoju politickú kariéru. S istotou by ju volilo 49 percent stúpencov PS-ka.

Získala by aj priazeň tretiny z voličskej základne hnutia OĽaNO a strany SaS. Štvrtinu voličov by oslovila z elektorátu KDH, 14-percentnú podporu by našla pri voličoch Sme rodina.

Nižšiu podporu jej v prieskume prejavili voliči opozície. Možnosť „určite by som ju volil/a“ uviedlo sedem percent voličov strany Hlas a dve percentá voličov Smer a rovnako aj strany Republika.

Kompletné výsledky prieskumu nájdete vo videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.