I. Matovič v Na telo: Treba prelomiť veto prezidentky a nechať rozhodnúť Ústavný súd

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Líder OĽaNO tvrdí, že keby sedel v parlamente, nehlasoval by za odvolanie Richarda Sulíka, aj keď si to zaslúži.

O protiinflačnom balíčku sa bude hlasovať aj napriek tomu, že nie je isté, či má koalícia dostatok hlasov na prelomenie prezidentkinho veta. Vyhlásil to v diskusnej relácii Na telo líder OĽaNO Igor Matovič, ktorý nepristúpi na prijatie jej pripomienok.

„Ak akceptujete to, čo prezidentka hovorí, tak zabijete zákon. Rodiny nenecháme v štichu. Eduard Heger súhlasí s týmto postojom,“ konštatoval s tým, že veto je potrebné prelomiť a potom nechať rozhodnúť Ústavný súd.

Erik Tomáš nepovažuje balíček za protiinflačný, pretože pomáha len vybraným skupinám obyvateľstva. Hlas-SD zaň zahlasuje iba vtedy, ak koalícia podporí ich návrhy na valorizáciu dôchodkov a zvýšenie životného minima.

Prečítajte si tiež:

​Zvyšovanie platov učiteľov

Matovič odmieta kritiku ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS), ktorý tvrdí, že desaťpercentné navýšenie platov učiteľov sa dá zaplatiť z tohtoročného nadvýberu daní.

„Ak niekto tvrdí, že budeme mať 220 miliónov nadvýber, tak klame. Vybrali sme ich navyše voči minulému roku, nedá sa to však porovnávať. Výdavky s vojnou na Ukrajine sú päťnásobne vyššie oproti tomu, čo vyberieme,“ vyhlásil.

Podľa jeho slov urobí všetko pre to, aby sme učiteľom zvýšili platy od septembra. „Chcel som pre učiteľov vyššie platy od júla, ale SaS to vetovala,“ konštatoval minister.

Zaujímavé odpovede odzneli aj v pravidelnej rubrike Áno/Nie. Líder OĽaNO v odpovedi, či by podporil odvolanie Richarda Sulíka odpovedal negatívne. „Nezahlasoval, aj keď si to zaslúži,“ dodal.

Prečítajte si tiež:

Hlasovanie bolo počas živého hlasovania tentoraz veľmi vyrovnané. Po skončení diskusie si tesnú výhru pripísal Erik Tomáš, ktorý presvedčil 51 percent divákov. Igor Matovič získal zvyšných 49 percent. Hlasovať môžete aj naďalej.

Reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti