B. Kollár v Na telo: V auguste podám návrh na skrátenie volebného obdobia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vláda zdvihne minimálnu mzdu, potvrdil predseda parlamentu. Pozná aj konkrétnu sumu, ale nechá ministra financií I. Matoviča, nech ju odprezentuje sám.

Predseda parlamentu v relácii Na telo avizoval, že podá do parlamentu 25. augusta zákon na skrátenie volebného obdobia. Dodal, že taký zákon budú možno potrebovať aj oni v prípade, že by bol Smer-SD a Hlas-SD pri moci. Ak návrh predloží niekto iný, Sme rodina ho podporí, aj keby mali „položiť koaličnú zmluvu“, vyhlásil B. Kollár. 

Spolupráca s temnými silami 

„Ak by som mal visieť na špagáte fašistov, určite by som v takejto vláde nechcel byť,“ odpovedal B. Kollár na otázku, či by podporil menšinovú vládu. SaS by podľa neho svojím odchodom vládu položila. Tvrdí, že aj Hlas-SD a Smer-SD hlasovali „s ďalšími temnými silami“, teda s hnutím Republika, proti prorodinnému balíčku. 

Podpredseda Hlas-SD R. Raši si povolebnú spoluprácu s hnutím Republika predstaviť nevie, hoci Hlas-SD ju z povolebnej spolupráce oficiálne nevylúčil. Na druhej strane Sme rodina podľa neho „nepatrí k stranám, s ktorými by si povolebnú spoluprácu predstaviť nevedeli.“ B. Kollár vyhlásil, že vo vláde nezostáva kvôli I. Matovičovi či R. Sulíkovi, ale preto, aby sa súčasná opozícia nedostala k moci. 

Zvyšovanie platov 

S prijatými opatreniami v rámci protiinflačného balíka musí ísť podľa predsedu parlamentu ruka v ruke aj zvyšovanie platov. „Dostal som informáciu, že M. Krajniak vyjednáva o zvyšovaní miezd v dvoch fázach nielen pre štátnych zamestnancov ale aj pre zdravotníkov. Ak nedostanú tie platy, zrúti sa zdravotný systém. Ja si to na hlavu nevezmem,“ povedal B. Kollár. 

Kollár by zároveň preferoval iný spôsob zvyšovania platov, než aký navrhuje minister financií I. Matovič. Líder Sme rodina chce, aby sa platy zvyšovali o päť percent od leta a o ďalších päť percent od januára, kým I. Matovič chce dať zamestnancom nárazový príspevok 500 eur a od januára zvýšenie o 10 percent.

Na konci relácie presvedčil Richard Raši 62 percent divákov, Boris Kollár 38 percent.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.