B. Kollár v Na telo: Novým ministrom hospodárstva by mal byť odborník, nie politik

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda parlamentného hospodárskeho výboru a poslanec OĽaNO Peter Kremský nie je podľa šéfa parlamentu Borisa Kollára vhodným nástupcom Richarda Sulíka. O nových ministroch bude koalícia rokovať v nedeľu večer.

Kollár (Sme rodina) pripúšťa, že sa koaličná kríza nakoniec skončí menšinovou vládou. Od nového ministra spravodlivosti bude chcieť, aby dotiahol exekučnú amnestiu do konca volebného obdobia. Vyhlásil to v relácii Na telo, v ktorej bol hosťom spolu s predsedom strany Hlas Petrom Pellegrinim.

Energetická kríza

Kollár kritizoval stranu SaS za to, že o zvýšení cien energií o 101 % informovali až teraz. „Na poslednej vláde sa dozvieme, že realita je úplne iná,“ konštatoval. Riešením sú podľa neho tvrdé opatrenia. „Musíme stropovať ceny elektrickej energie nielen pre rodiny, ale aj pre podnikateľov.“ Možným riešením je podľa neho aj zoštátnenie elektrární.

Opozícia tiež varuje pred nedostatkom plynu. Peter Pellegrini nesúhlasí so slovami ministra hospodárstva, že plynu máme na zimnú sezónu dostatok. To podľa neho platí iba v prípade, že nám bude stále pritekať plyn. Narážal tak na zásoby plynu rezervované tretími stranami. Podľa Kollára má štát nástroje na to, aby plyn neodchádzal za hranice.

Šéf Hlasu a predseda parlamentu sa zhodli, že možným postupom pri získaní ďalšieho plynu je rokovanie s Maďarskom. “Nepleťme do toho vojnu,” vyhlásil Peter Pellegrini.

Prečítajte si tiež:

Pellegrini preferuje Juraja Drobu

Podľa predsedu Hlasu-SD by bol Juraj Droba (SaS) lepším bratislavským županom ako kandidát Smeru Ján Mažgút. 

Záznam celej relácie si vo forme podcastu môžete vypočuť nižšie:

Počas živého vysielania ste tiež mali možnosť hlasovať, ktorí z politikov vás presvedčil viac. Tu je výsledok:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.