E. Tomáš v Na telo: Riešenia energetickej krízy podporíme, ak koalícia zahlasuje za návrh o predčasných voľbách

Podľa predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Michala Šipoša Richard Sulík klame, keď tvrdí, že so SaS o otvorení poslednej schôdze nikto nerokoval.

Šipoš ďalej v nedeľnom Na telo povedal, že koalícia na najbližšej parlamentnej schôdzi predstaví balík pomoci pre ľudí. O podpore týchto návrhov vraj budú po pondelkovej koaličnej rade rokovať aj so SaS.

Dôležité podľa neho je pozerať sa na možnosti štátneho rozpočtu. „Bavíme sa o tom, aby sme ľuďom pomohli od prvého januára 2023. Riešenia sú pripravené na stole,“ vyhlásil.

Riešenia energetickej krízy

Šipoš tvrdí, že zvýšeniu cien elektriny a plynu sa Slovensko nevyhne, prioritou ale je, aby bolo čo najnižšie. Riešení, ako to dosiahnuť, vidí niekoľko. „Či už energetické šeky alebo zastropovanie cien. Musí to ale padnúť na vláde a musia ich priniesť odborníci,“ uviedol.

Ak by sa vláde podarilo nastaviť rovnaké ceny ako v Českej republike, bola by to však pre slovenské domácnosti podľa podpredsedu Hlasu stále privysoká cena.

Podľa Šipoša nie je na stole ani jednotné zastropovanie cien pre firmy. „Koordinujeme sa s Európskou úniou. Tam musí prísť individuálna pomoc. Všetky firmy a podnikateľov ale nezachráni žiadny štát,“ skonštatoval.

Erik Tomáš dodal, že nie je potrebné pomáhať všetkým firmám, ale len tým kľúčovým. „Je mi ľúto, že pri takých nadpríjmoch nedokážete rozdeliť tie peniaze,“ dodal v závere.

Odvolávanie Igora Matoviča

Podpredseda Hlasu tvrdí, že sa ukázalo, ako veľmi sa bojí Igor Matovič o svoju stoličku ministra financií. „Chce odradiť opozíciu, aby hlasoval za jeho odvolanie,“ vyhlásil Tomáš.

Riešením podľa neho bude jednotný postoj opozície, ktorá urobí všetko preto, aby hlasovali za jeho odvolanie. „Ak chcú, nech to dielo dokonajú a odvolajú ho,“ reagoval Michal Šipoš.

Súvisiaci obsah

Zaujímavé odpovede odzneli aj v pravidelnej rubrike Áno/Nie. Erik Tomáš jasne nevylúčil, či si po voľbách vie predstaviť spoluprácu so Smerom. „Baviť sa o koalíciách predtým, ako dopadnú voľby, je urážkou voličov,“ skonštatoval.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO v otázke, či je Roman Mikulec výborným ministrom vnútra zhodnotil, že chyby má každý. „Ja by som mu dal dvojku,“ dodal.

Na konci relácie mal v ankete divákov vyššiu podporu Erik Tomáš, ktorý oslovil 68 percent hlasujúcich. Michal Šipoš si získal priazeň 32 percent ľudí. Hlasovať môžete aj naďalej.

Reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti