Môže byť Slovensko energeticky sebestačné? Diváka zaujímal aj názor politikov na znárodnenie elektrární

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo boli minister hospodárstva Karel Hirman a Ladislav Kamenický zo Smeru-SD. Moderátor Michal Kovačič im tradične položil aj divácke otázky, na ktoré obaja odpovedali po živom vysielaní TV Markíza.

Slovensko má najväčšie úložisko uránu v Európe. Môže byť energeticky sebestačné? Diváka zaujímal názor ministra hospodárstva Karla Hirmana. „To, že máme urán neznamená, že budeme energeticky sebestační."

Viac vysvetlí minister vo videu vyššie.

Diváka Michala zase zaujímalo, v akom stave odovzdal bývalý minister Richard Sulík ministerstvo hospodárstva. „Samotné ministerstvo, budova a kancelária sú v normálnom stave,“ zavtipkoval nový šéf rezortu hospodárstva Karel Hirman. 

Ako ďalej pokračoval, rezort dostal v stave energetickej krízy, keď sa situácia dynamicky mení, v niektorých ohľadoch sa skôr zhoršuje, v niektorých zase mierne zlepšuje. „V stave, ktorý si vyžaduje ešte veľa práce,“ odpovedal zjednodušene Hirman.

Prečítajte si tiež:

​Ďalšieho diváka Martina zaujímalo, či Ladislav Kamenický považuje pseudoreferendum usporiadané Rusmi na Ukrajine za právoplatné? „My považujeme anexiu týchto území za porušenie medzinárodného práva, takže nie,“ odpovedal opozičný poslanec Kamenický.

Za akých okolností by si dvojica vedela predstaviť znárodnenie elektrární? 

Je podľa aktuálnej koalície fér, ak Hirman príde o miesto krátko po tom, čo naň zasadol, v prípade, že sa SaS po odvolaní I. Matoviča vráti do vlády?

Aké presné diplomatické návrhy by Smer-SD ponúkol Rusku, aby ukončilo vojnu na Ukrajine?

Odpoveď na všetky divácke otázky nájdete vo videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Divácke otázky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.