Exkluzívny prieskum: Hlas a Smer na čele. SaS sa prepadla

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ak by sa v septembri konali parlamentné voľby, vyhral by ich Hlas s 20,3 percentami. Nasledoval by Smer s 15,3 percentami. Oproti prieskumu z júna si tieto strany držia relatívne rovnaké preferencie. 

Na treťom mieste by skončilo Progresívne Slovensko, ktoré predbehlo opozičnú SaS. Kým v júni by progresívcov volilo 9,1 percenta, v septembri by získali 9,6 percenta hlasov. SaS volilo 8,2 percenta opýtaných. Oproti júnu sa liberáli prepadli o 1,4 percentuálneho boda.

Nasledovalo by hnutie Republika s 7,8 percentami a OĽaNO s 7,2 percentami. Kým obyčajným klesá podpora stagnuje, hnutiu Republika by teraz dalo hlas viac ľudí ako v júni.

Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Sme rodina so siedmimi percentami a KDH, ktoré by volilo 6,2 percenta.

Strana Hlas by mala v národnej rade 38 kresiel, Smer 28 poslancov, PS 18 zákonodarcov, SaS 15, Republika 14 kresiel, OĽaNO 13 poslancov, Sme rodina 13 a KDH 11.

​Agentúra FOCUS pre TV Markíza uskutočnila v dňoch 21.09. – 27.09.2022 prieskum verejnej mienky formou osobných rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1009 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Respondentom bola položená nasledujúca otázka: „Predstavte si, prosím, že by sa parlamentné voľby na Slovensku konali na budúci víkend. Zúčastnili by ste sa ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?“

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.