J. Krúpa v Na telo: Ak z vlády neodíde I. Matovič, zahlasujem za pád Hegerovej vlády

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Juraj Šeliga odmieta, že by boli v jednej koalícii s poslancami okolo Tomáša Tarabu. Podpredseda Za ľudí verí premiérovi Hegerovi, že zákulisné dohody s tarabovcami nie sú.

Témou najbližších týždňov budú okrem energetickej krízy a štátneho rozpočtu aj predčasné voľby, SaS je pripravená o nich rokovať s ďalšími opozičnými stranami. Šéf brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (SaS) v relácii Na telo jasne nepovedal, kedy presne by predčasné voľby mohli byť, podľa neho sa však menšinová vláda rozpadne. 

“Neviem, ako chcú dosiahnuť predčasné voľby bez toho, aby povalili vládu Eduarda Hegera,” zareagoval Juraj Šeliga a dodal, že ho postoj SaS k predčasným voľbám mrzí, keďže sľubovali že budú konštruktívnou opozíciou. J. Krúpa v Na telo povedal, že diskusia o predčasných voľbách je legitímna, keďže z vlády neodišiel I. Matovič. 

Tarabovci a koalícia

Podpredseda Za ľudí v relácii opätovne vysvetľoval, že neexistuje dohoda medzi zvyškom koalície a trojicou poslancov okolo Tomáša Tarabu, ktorí hlasovaním podržali I. Matoviča vo funkcii ministra financií. 

“Iba padnutí na hlavu si myslia, že súčasťou koalície nie je pán Taraba,” zareagoval poslanec Hlasu M. Šutaj Eštok. Podľa J. Krúpu je jasná dohoda medzi tarabovcami a Sme rodina, za tichej podpory OĽaNO. Krúpa si tiež myslí, že tarabovcom budú prechádzať aj ďalšie návrhy v parlamente. Poslanec J. Šeliga ale verí premiérovi E. Hegerovi, že žiadna dohoda s T. Tarabom nie je, keďže táto trojica poslancov dodáva svoje podpisy aj pod možný pád Hegerovej vlády. 

Ako sa pri hlasovaní o páde Hegerovej vlády zachová SaS? Podľa J. Krúpu sú dve možnosti. Ak z vlády odíde Igor Matovič, SaS bude ochotná rokovať o jej ďalšej podpore. Ak však minister financií zostane, za pád vlády zahlasujú. 

Záznam si vo forme podcastu môžete vypočuť tu:

Cielené kontroly vodičov aj stacionárne radary

Témou relácie Na telo boli aj návrhy na sprísnenie trestov pre opitých vodičov. Hostia diskusie sa zhodli, že možné zmeny v Trestnom zákone nie je správne urobiť pod vplyvom emócii. Šeligovi sa pozdáva návrh nového ministra spravodlivosti Viliama Karasa, ktorý v takýchto prípadoch navrhuje prepadnutie auta. Ministerstvo vnútra aj Policajný zbor SR podľa neho v nasledujúcich týždňoch pristúpi k cieleným kontrolám na celom území Slovenska. 

Podľa Šutaj Eštoka to bude problematické, keďže policajný zbor je poddimenzovaný. Podobne ako šéf brannobezpečnostného výboru je za rozšírenie stacionárnych radarov. To, že sudca Okresného súdu v Bratislave nevzal do väzby obvineného Dušana Dědečka, ktorý spôsobil tragickú dopravnú nehodu na Zochovej ulici, politici rešpektujú, no podľa Juraja Krúpu je to nepochopiteľné. 

J. Krúpa: Mikulec je neschopný manažér

Opoziční politici sa zhodli na tom, že minister vnútra Roman Mikulec nemá vo svojej funkcii čo robiť a je zrejmé, že sa ho opätovne pokúsia odvolať. Zareagovali tak na aktuálnu situáciu na hraniciach, kde susedné Česko a Rakúsko dočasne obnovili kontroly.

Voči ministrovi vnútra v relácii ostro vystúpil jeho bývalý koaličný partner Juraj Krúpa, ktorý povedal, že je “neschopný manažér a mizerný politik”, ktorý je v permanentnom konflikte so svojim ministerstvom. Situáciu na hraniciach podľa neho ministerstvo vnútra nezvláda a aj v hnutí OĽaNo je veľa poslancov, ktorý si želajú Mikulcov odchod. 

Poslanec J. Krúpa zároveň povedal, že pokiaľ sa bude opätovne hlasovať za Mikulcovo odvolanie v parlamente a v návrhu sa ako dôvod uvedie, že nezvláda svoju funkciu, zahlasuje za. Podpredseda Za ľudí Šeliga naopak za ministrom vnútra stojí. 

Počas živého vysielania ste mali možnosť hlasovať, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Pozrite si výsledok ankety:

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.