Otázky a odpovede: Ako funguje anketa v relácii Na telo?

Otázky a odpovede: Ako funguje anketa v relácii Na telo?
Michal Šipoš a Erik Tomáš v relácii Na telo. Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Súčasťou relácie Na telo je aj anketa, v ktorej diváci môžu hlasovať, ktorý z hostí ich presvedčil viac.

Prečítajte si tiež:

Tu sa dozviete odpovede na základné otázky ohľadom fungovania internetovej ankety:

Ako funguje anketa v Na telo?

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci. Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované.

Prečo máte anketu v článku?

Relácia Na telo patrí medzi najsledovanejšie relácie svojej kategórie. Dopĺňame ich prieskumami agentúry Focus a pre vyššiu atraktivitu sme pridali aj internetovú anketu.  Diváci tak majú možnosť dať najavo názor, ktorý z diskutujúcich ich svojimi argumentmi presvedčil viac.

Kontrolujete, či hlasovanie nie je zmanipulované?

Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Môže sa stať, že jeden divák zahlasuje za jedného diskutujúceho viackrát?

Nie. Systém je nastavený tak, že z jednej IP adresy je možné hlasovať len raz.

Môže sa stať, že sa mi nepodarí zahlasovať?

V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Vtedy Vám vyskočí hlásenie, že v ankete je možné hlasovať len z jednej IP adresy.

V jednej domácnosti bývame viacerí a používame to isté internetové pripojenie. Znamená to, že môže hlasovať len jeden z nás?

Áno, pretože takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. Odporúčame však využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného.

Aké ďalšie kroky zvažujete?

Do budúcna uvažujeme aj o implementovaní SMS verifikácie každého jedného odovzdaného hlasu, aby sme zamedzili akýmkoľvek špekuláciám. Vylučujeme tiež možnosť, že by v ankete bolo technicky znemožnené hlasovať za niektorého z diskutujúcich.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.