J. Budaj v Na telo: OĽaNO aj I. Matovič by mohli podporiť návrh zákona o životných partnerstvách

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Minister životného prostredia v relácii tiež vyhlásil, že pre návrh zákona o zákaze dúhových vlajok od jeho straníckeho kolegu zvažoval svoj odchod z funkcie.

Stredajšia brutálna vražda dvoch mužov na Zámockej ulici v Bratislave otriasla celým Slovenskom vrátane politickej scény. Útočník pred útokom zverejnil manifest mierený proti Židom a LGBTI+ komunite.

Podľa podpredsedu strany Hlas, Richarda Rašiho, bola táto udalosť vyvrcholením polarizácie spoločnosti, ktorá sa podľa neho aj naďalej stupňuje.

Minister Ján Budaj (OĽaNO) kritizuje aj vlastných poslancov, ktorí svojimi vyjadreniami či návrhmi mieria proti LGBTI+ komunite. Za takýto čin považuje aj zákon o zákaze dúhových vlajok, ktorý predložil do parlamentu poslanec OĽaNO György Gyimesi. „Tento čin bol jasným atakom na komunitu LGBTI,“ povedal v relácii. 

Prečítajte si tiež:

Opozičná strana SaS sa rozhodla preložiť do parlamentu návrh zákona o partnerskom spolužití. Tento návrh umožňuje uzatvoriť partnerské spolužitie medzi osobami rôzneho, ale aj rovnakého pohlavia.

Richard Raši priblížil, že strana Hlas chce podporiť riešenia životných situácii párov rovnakého pohlavia, ako je dedenie, či nahliadnutie do zdravotnej dokumentácie.

Budaj si však myslí, že parlament by mal ísť ešte ďalej a mal by schváliť aj samotné registrované partnerstvá.

Zákaz predaja alkoholu do 21 rokov 

Diskusia je otvorená aj v súvislosti s pribúdajúcimi nehodami, ktoré zapríčinil alkohol za volantom. Odborníci napríklad navrhujú obmedziť predaj alkoholu od 21 rokov.

Prečítajte si tiež:

„Ak sa ukáže, že alkohol u mladistvých je signifikantným problémom, treba k tomu pristúpiť,“ povedal Richard Raši.

Podľa Jána Budaja máme veľmi dostupný alkohol a mali by sme hľadať inšpiráciu v severských krajinách, kde majú predaj alkoholu obmedzený len vo vybraných predajniach.

Záznam relácie si vo forme podcastu môžete vypočuť tu:

Počas živého vysielania ste mali možnosť hlasovať, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Pozrite si výsledok ankety:

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.