Prieskum FOCUSU: Dzurinda sa chce vrátiť do politiky. Dôveruje mu však veľmi málo voličov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Agentúra FOCUS pre reláciu Na telo zisťovala, akú dôveru má medzi voličmi expremiér Mikuláš Dzurinda. Ohlásil, že má záujem o vytvorenie projektu, ktorý by zjednocoval stredopravé strany, hlavne tie mimoparlamentné. Viac o jeho plánoch sa dočítate TU.

Dzurindovi úplne alebo skôr dôveruje 13 percent opýtaných respondentov. Naopak, nedôveruje mu 81 percent respondentov. Šesť percent nevedelo odpovedať.

Najvyššiu dôveru má medzi voličmi SaS. Z nich sa k nemu prikláňa 34 percent opýtaných. Nedôverujú mu dve tretiny voličov SaS (62 percent).

Nasledujú voliči KDH. Z nich bývalému premiérovi dôveruje 33 percent a nedôveruje 67 percent. Spomedzi voličov OĽaNO Dzurindovi vyjadrila dôveru presne tretina opýtaných a nedôveruje mu 57 percent z nich.

Z podporovateľov Progresívneho Slovenska dôveruje Dzurindovi 29 percent. Z voličov Sme rodina mu vyjadrila dôveru pätina. Výrazne nižšiu podporu má Dzurinda medzi voličmi Hlasu (osem percent), Smeru (päť percent) a úplne najmenej mu dôverujú voliči Republiky a to len dve percentá opýtaných. Nedôveruje mu 98 percent voličov Republiky.

Agentúra realizovala prieskum na vzorke 1009 respondentov.

Vo videu vyššie si môžete pozrieť aj výsledky prieskumu o tom, čo si myslia voliči o povolebných spoluprácach.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.