B. Kollár v Na telo: Maroša Žilinku by sme ako kandidáta na prezidenta podporili

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda parlamentu v relácii Na telo povedal, že podľa jeho informácií sa generálny prokurátor Maroš Žilinka nechystá kandidovať na prezidenta. Ak by tak urobil, podporili by ho. Boris Kollár zároveň odmietol, že by Sme rodina chcela vládnuť s Uhríkovou Republikou.

Jednou z hlavných tém diskusie boli stále neujasnené ceny energií na budúci rok. Vláda chce podľa lídra koaličnej strany Sme rodina Borisa Kollára presadiť, aby bežná domácnosť nemala zvýšené náklady na energie o viac než 25 eur. Firmy a podnikatelia sa finálne ceny dozvedia už po pondelkovom rokovaní s odborníkmi, domácnosti o týždeň neskôr.

Výrazné zvýšenie cien podľa Richarda Sulíka napokon nehrozí aj vďaka znižujúcim sa svetovým cenám energií. „Nevyzerá, že to bude také horúce, ako sa javilo pred mesiacom,“ vyhlásil exminister hospodárstva. Svojho bývalého koaličného partnera zároveň obvinil z privlastňovania si cudzích úspechov. „To, čím si sa chválil, bolo predsa presadené pod mojím vedením,“ dodal Sulík. 

B. Kollár: Za "úchylákov" sa neospravedlním

Teroristický útok a vražda pred podnikom Tepláreň otvorili diskusiu aj o nenávistných prejavoch politikov voči LGBTI+ komunite. „Nie, nechcem sa ospravedlniť. Sú to moje slová a plne si za nimi stojím,“ vyhlásil Kollár na margo svojho statusu z roku 2017, v ktorom ľudí na fotografii označil za “úchylákov, ktorí patria do ústavu.” 

Prečítajte si tiež:

​​„Úchylné je množstvo vecí, ale určite nie homosexualita. S tými ľuďmi sa treba naučiť žiť a nesnažiť sa ich zatvárať do ústavu,“ oponoval Sulík. Neschválenie zákona o partnerskom spolužití označil predseda SaS za hanbu a poukázal na to, aká je na Slovensku aj naďalej homofóbna spoločnosť.

SaS: Matovič má ďalšiu "atómovku"

S nápadom ministra financií ohľadom vrátenia DPH zákazníkom reštaurácií, ktorí si vypýtajú bloček, nebol stotožnený ani jeden z hostí. Podľa Richarda Sulíka to povedie predovšetkým k zvýšeniu cien. „Musíme si neustále dávať pozor, s akým nápadom príde Igor Matovič,” vyhlásil.

Uviesť návrh do praxe už v januári budúceho roka, ako navrhuje I. Matovič, je podľa Borisa Kollára nemožné: „Musíte vytvoriť aplikáciu a vysúťažiť ju v štátnom sektore, nedá sa to stihnúť. Znížiť DPH je oveľa jednoduchšie,“ doplnil predseda Sme rodina. Či jeho strana tento návrh v parlamente podporí aj v druhom čítaní, odpovedať nevedel.

Prečítajte si tiež:

​Zaujímavé odpovede odzneli aj v tradičnej rubrike Áno/Nie. Kollár nevylúčil, že sa na kandidátke Sme rodina v najbližších voľbách objaví poslanec Tomáš Taraba spoločne so Štefanom a Filipom Kuffovcami, ktorí sa v tomto volebnom období dostali do parlamentu na kandidátke Kotlebovej ĽSNS. „Ak sa tak dohodneme, je to možné,“ povedal v závere relácie.

Záznam relácie si formou podcastu môžete vypočuť tu:

​Počas relácie ste mali možnosť hlasovať, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Takýto je výsledok:

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

​V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.