P. Pellegrini v Na telo: Vláde v parlamente pomôžeme schváliť požiadavky zdravotníkov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami nedeľnej relácie Na telo boli vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová a predseda Hlas-SD Peter Pellegrini. Hlavnou témou bol hroziaci kolaps zdravotníctva. Do podania hromadných výpovedí lekárov zostávajú necelé dva týždne a kabinet Eduarda Hegera s odborármi stále nedospel k dohode.

Veronika Remišová nevylučuje, že koalícia akceptuje požiadavky odborárov a pri platoch zdravotníkov pristúpi k ich ďalšiemu navyšovaniu. Stanovovanie ultimát jednou či druhou stranou pri vyjednávaniach je podľa nej nešťastným riešením. „Musíme nájsť kompromis, nemôžeme si dovoliť, aby zo zdravotníctva odišlo dvetisíc lekárov,“ uviedla šéfka Za ľudí a zároveň dodala, že aktuálne požiadavky lekárov sú súčasťou širšieho problému v podobe dlhodobého zanedbávania a drancovania zdravotníctva.

„Tie požiadavky sú primerané a zvládnuteľné. Treba si sadnúť za stôl a rokovať,“ povedal v štúdiu Peter Pellegrini. Vyjadril sa, že sa mu nepáči predovšetkým spôsob, akým vláda podľa neho so situáciou v zdravotníctve hazarduje. „Nerozumiem prečo ich naťahujete až tak, že sa tá struna roztrhne, to požadované zvýšenie nie sú až tak zásadné sumy,“ dodal.

Zostrih relácie si môžete pozrieť vyššie. 

Kritika pre nelegálnu migráciu

Vláde sa zatiaľ nepodarilo vyriešiť ani kontroly na českých hraniciach. Hraničné kontroly so Slovenskom pre nelegálnu migráciu navyše predĺžilo aj Rakúsko. Opozícia preto opäť kritizuje vládu a pokúša sa už po ôsmy raz odvolať ministra vnútra Romana Mikulca.

​Predseda strany Hlas-SD tvrdí, že sa pre okolité štáty z hľadiska ochrany hraníc Slovensko stáva nespoľahlivým partnerom. „Slovensko je dnes žiaľ jednou z najlepších ciest na migráciu ľudí,“ vyhlásil a dodal, že Slovenská republika by mala demonštrovať svoju silu a ukázať, že na svoje územie nepustí „hocikoho“.

Riešením proti nelegálnej migrácii je podľa Remišovej strážiť vonkajšiu Maďarsko-Srbskú hranicu, nie kontrolovať vnútorné hranice. Zároveň dodala, že by sa podľa nej mala migračná politika Európskej únie výrazne sprísniť: „Nemôžeme byť útočiskom pre všetkých z celého sveta. Časť utečencov pochádza aj z krajín, v ktorých nie je vojna.“ Na otázku ako dopadne hlasovanie o odvolávaní ministra vnútra odpovedala: „Verím, že to Roman Mikulec ustojí.“

Prečítajte si tiež:

Podpora obvineného kandidáta

Polícia v uplynulých dňoch obvinila neúspešného kandidáta na bratislavského primátora Rudolfa Kusého z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Podozrenia sú aj okolo financovania jeho predvolebnej kampane.

Obaja hostia sa zhodli, že ak by mali aktuálne informácie, v kampani by ho verejne nepodporili. „Nikto nemá svoje morálne zásady napísané na čele. My sme protikorupčná strana, keby sme to boli vedeli, určite ho nepodporíme,“ povedala V. Remišová.

Záznam diskusie si môžete vypočuť formou podcastu tu:

Počas relácie ste mohli hlasovať v ankete o tom, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Tu je výsledok:

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

​​​V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.