R. Fico v Na telo: Naďalej budem tvrdiť, že generál Lučanský zomrel za záhadných okolností

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda Smeru-SD Robert Fico sa odmietol ospravedlniť za výroky podpredsedu strany Ľ. Blahu, ktorý v minulej relácii Na telo tvrdil, že generál Lučanský bol zavraždený a má na to dôkazy. Prokuratúra pritom cudzie zavinenie v tejto veci vylúčila.

Hosťami nedeľnej relácie Na telo boli predseda Smeru-SD R. Fico a podpredseda parlamentu za Sme rodina P. Pčolinský. Jednou z hlavných tém bola dohoda vlády a lekárskych odborárov.

Lekári dostali podľa P. Pčolinského nadštandardnú ponuku. „Touto dohodou sme dorovnali platy lekárov v Českej republike,“ tvrdí a zároveň dodáva, že v niektorých prípadoch môžu byť platy slovenských lekárov ešte vyššie ako tých českých. Vláda sa na platoch s lekármi dohodla v sobotu večer. R. Fico sa vyjadril, že dohodu rešpektuje, no kritizuje ministerstvo financií za rokovania s lekárskymi odborármi a požaduje, nech súd posúdi spôsobilosť I. Matoviča na právne úkony. P. Pčolinský má za to, že by sa bez pričinenia ministra financií nedohodli: „Bez Igora Matoviča by to nešlo.“

Smer-SD v minulosti presadzoval povinnosť lekárov po ukončení štúdia odpracovať na Slovensku desať rokov a podľa R. Fica by to strana presadzovala aj teraz. „Ak niekto dostane vzdelanie takéhoto typu, má povinnosť voči krajine ktorá mu toto vzdelanie ponúkne,“ tvrdí predseda Smeru-SD.

​Podpora rozpočtu a zvyšovanie cien

Na ďalšej parlamentnej schôdzi sa poslanci majú baviť aj o podpore štátneho rozpočtu a cenách energií. Na otázku, či sa ľudia do budúcej nedele dozvedia, koľko budú platiť za energie, odpovedal P. Pčolinský slovami „zrejme áno“. Mohol by podľa neho platiť výrok ministra práce M. Krajniaka (Sme rodina) o tom, že by išlo o navýšenie okolo 20€.

Prečítajte si tiež:

​Vláda nemá dostatočný počet poslancov na to, aby rozpočet schválila sama, preto hľadá podporu v opozícii. Smer-SD návrh rozpočtu nepodporí, iba ak by sa s koalíciou dohodli na predčasných voľbách. O tomto „obchode“ hovoril aj predseda parlamentu B. Kollár (Sme rodina), ktorého slová zopakoval v relácii aj P. Pčolinský – ak by vláda nevedela doručovať pomoc, tak podľa nich treba začať rokovať s opozíciou o podpore rozpočtu. P. Pčolinský tiež povedal, že v parlamente skúsia hlasovať o rozpočte „raz-, dva-, trikrát“, a keď návrh nezíska dosť hlasov, potom budú na programe predčasné voľby.

Budúci týždeň sa bude v parlamente hlasovať aj o vyslovení nedôvery ministrovi vnútra R. Mikulcovi (OĽaNO), ktorého sa opozícia snaží opätovne odvolať, tentoraz pre migračnú politiku. Či to ustojí nie je isté, P. Pčolinský sa v relácii vyjadril, že on osobne zahlasuje za jeho odvolanie.

Záznam diskusie si môžete vypočuť formou podcastu tu:

Počas relácie ste mohli hlasovať v ankete o tom, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Tu je výsledok:

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.