M. Šimečka v Na telo: T. Valášek rozpočet nepodporí. O vyslovení nedôvery vláde budeme ešte rokovať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poslanec T. Valášek (Progresívne Slovensko) bude k hlasovaniu o nedôvere vláde pristupovať tak, že ide o vládu Borisa Kollára a Igora Matoviča. V relácii Na telo to povedal predseda strany Michal Šimečka, podľa ktorého je to vláda Eduarda Hegera len formálne.

Hosťami nedeľnej relácie Na telo boli predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka, predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš.

Vláda chce prijať mimoriadny odvod daní pre dodávateľov energií. „Prišli sme s najlepším riešením v rámci Európy,“ tvrdí M. Šipoš. Má za to, že v porovnaní s Českou republiku má Slovensko trikrát nižšie zastropovanie cien energií.

​Podľa podpredsedu Európskeho parlamentu M. Šimečku ide o jednorazové riešenie. Kritizuje najmä to, že strop bude pre všetky domácnosti rovnaký, aj pre „milionárov, ktorí si vyhrievajú bazény“. Zároveň dodáva, že Európska únia mala urobiť viac.

Podpora rozpočtu stále nie je jasná

Poslanci budú na budúci týždeň hlasovať aj o štátnom rozpočte. Podpredseda Hlasu sa zhodol s M. Šimečkom a obaja kritizujú návrh rozsahu všeobecnej pokladničnej správy. „Je tam pod zadkom Igora Matoviča asi sedem miliárd eur,“ vraví E. Tomáš. Predseda Progresívneho Slovenska tvrdí, že to je netransparentné: „Nevieme, na to čo použije.“

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) v relácii Na telo PLUS povedal, že ak by návrh štátneho rozpočtu neprešiel ani na tretíkrát, lepším riešením budú predčasné voľby.

Záznam si môžete vypočuť vo forme podcastu:

„Trikrát je tak akurát,“ reaguje M. Šipoš na otázku, koľkokrát plánujú návrh rozpočtu predkladať. Na otázku, či by mu vadila podpora poslancov okolo T. Tarabu neodpovedal: „Ja by som bol najradšej, ak by to prešlo 150 hlasmi.“ Hlas-SD návrh rozpočtu nepodporí. „Ak by sme za ten rozpočet zahlasovali, mohli by sme prísť o 800 miliónov eur z Plánu obnovy,“ vraví E. Tomáš.

Úprava paragrafu 363 a dôvera M. Žilinku

Z exkluzívneho prieskumu pre TV Markíza od agentúry Focus vyplýva, že generálny prokurátor Maroš Žilinka má dôveru takmer polovice opýtaných aj napriek zrušeniu viacerých trestných stíhaní na základe paragrafu 353.

Prečítajte si tiež:

​„Žilinka dlhodobo, pravidelne nadbieha antisystému,“ tvrdí M. Šimečka a dodáva, že úlohou generálneho prokurátora nie je byť „populárny“. Podľa M. Šipoša by sa mal paragraf 363 minimálne upraviť: „Keď príde ten návrh, my sme za.“

Počas živého vysielania ste mali možnosť hlasovať, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Toto je výsledok:

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.