J. Naď v Na telo: S Borguľom obchodovať nebudeme. Ak by som bol pod takým tlakom ako Mikulec, odišiel by som

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Minister obrany J. Naď odmieta účasť na pripravovanom projekte M. Dzurindu. „Keď odídem z politiky tak odídem z politiky. Nebudem preskakovať z jedného koňa na druhého,“ tvrdí.

Hosťami nedeľnej relácie Na telo boli minister obrany J. Naď (OĽaNO) a podpredsedníčka Hlas-SD D. Saková.

Parlament bude o vyslovení nedôvery vláde hlasovať v utorok. Koalícia stále nemá dostatočný počet hlasov. „Hlasovať o páde vlády tesne pre Vianocami bez schváleného rozpočtu je nezodpovedné,“ myslí si minister obrany J. Naď. Pravdepodobnosť, že vláda padne je podľa neho 50 na 50.

​Poslanec M. Borguľa žiada odchod ministra vnútra R. Mikulca. J. Naď tvrdí, že s ním ale koalícia obchodovať nebude: „Obchod sa určite nestane, to vám garantujem.“ Podpredsedníčka Hlas-SD D. Saková pripomína, že opozícia ministra vnútra odvolávala už osemkrát. J. Naď však tvrdí, že za migračnú krízu minister nemôže a zároveň dodáva, že má toho „tiež plné zuby“ a ak by bol pod takým tlakom R. Mikulec, tak by z funkcie odišiel.

Návrh rozpočtu kritizuje aj Rada pre rozpočtovú zodpovednosť. Podľa D. Sakovej je nekrytý: „Ten rozpočet je rozpočtom nekrytej pomoci.“ Taktiež má za to, že ide o rozpočet „predvolebný“ a je potrebné ho „preškrtať“, aby mal nižší deficit.

Prečítajte si tiež:

​Špeciálny prokurátor D. Lipšic vyhlásil, že SIS stojí na strane ľudí, ktorých sa snaží Špeciálna prokuratúra odstíhať v kauzách. Podľa D. Sakovej má za to niesť zodpovednosť E. Heger: „Riadenie SIS je v zodpovednosti premiéra.“

Generálna prokuratúra zrušila obvinenie R. Fica paragrafom 363. Minister obrany si myslí, že ak by bol Generálnym prokurátorom D. Lipšic, situácia by bola lepšia.

Záznam z diskusie si môžete vypočuť formou podcastu TU:

Počas relácie sme mohli hlasovať v ankete, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Tu je výsledok:

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.