Demisia Igora Matoviča vyvolala emócie aj pri diváckych otázkach v Na telo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami Na telo boli Michal Šipoš (OĽaNO), Branislav Gröhling (SaS) a Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Moderátor Michal Kovačič aj tentoraz položil otázky, ktoré poslali televízni diváci.

Ako prvý dostal otázku predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. Diváka zaujímalo, prečo sa tento klub rozpadáva, keďže skupina poslancov z občiansko-demokratickej platformy takýto krok avizovala.

„Sme známi tým, že máme aj nezávislé osobnosti. Máme politikov, ktorí sú viac liberálni alebo viac konzervatívni. Predpokladám, že to súvisí aj s tým, že táto skupina je viac liberálna. Asi majú iné vízie. Z médií som zachytil, že v pondelok sa majú definitívne vyjadriť, či z klubu odchádzajú,“ odpovedal Šipoš.

Branislava Gröhlinga sa opýtali, či si v SaS „uvedomujú, za čo zahlasovali, pretože potopili veľa schopných ministrov“. „Prioritne sa skončil tento chaos,“ uviedol.

Diváka Filipa zaujímalo, či si Matúš Šutaj Eštok taktiež myslí, že je vláda v demisii je v súčasnej kríze dobrým darčekom pre Slovákov. „To, že padla najneschopnejšia vláda v histórii Slovenska je najkrajší vianočný darček. Ale mali by sme pokračovať ďalej. Ten darček by mal byť ešte krajší. Keď sa pred Vianocami dohodne na zmene ústavy a predčasných voľbách, vtedy bude ten darček dokonalý,“ dodal.

Prečítajte si tiež:

Emócie vzbudila otázka diváka Petra. Michala Šipoša sa opýtal sa, či boli s Richardom Sulíkom dohodnutí, že posunú hlasovanie o páde vlády o dve hodiny, aby Igor Matovič stihol podať demisiu u prezidentky.​

„Najprv mi pán Sulík zavolal, že je ochotný to urobiť a potom mi zavolal, že nie je ochotný,“ povedal Šipoš.

Branislav Gröhling do toho vstúpil s tvrdením, že medzitým sa v SaS dozvedeli, čo sa udialo v Prezidentskom paláci. Podľa Šipoša to bol zaujímavý moment a palác urobil veľkú nadprácu pre SaS.

Celú debatu o tejto diváckej otázke a odpovede aj na ďalšie si môžete pozrieť vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Divácke otázky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.