V. Remišová v Na telo: Je možné, že do volieb pôjdeme v koalícii s KDH a OĽaNO

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vicepremiérka R. Remišová zároveň v diváckych otázkach odmietla, že by išla do volieb na kandidátke OĽaNO.

Hosťami nedeľného Na telo boli Veronika Remišová (Za ľudí) a Richard Raši (Hlas-SD). Politická reprezentácia rokovala aj počas sviatkov. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie V. Remišová tvrdí, že nová 76-tka záleží od hlasov SaS.

„Richard Sulík povalil vládu bez toho aby vedel, čo potom chce urobiť.“ V prípade, že SaS hlasy nedodá, predsedníčka Za ľudí pripúšťa aj možnosť predčasných volieb. Podpredseda Hlas-SD R. Raši v záverečnej rubrike ÁNO/NIE povedal, že by kompromisný termín predčasných volieb v septembri nepodporil.

V januári čaká občanov aj referendum, ktoré iniciovali opozičné strany. R. Raši vraví, že „úspešnosť referenda na Slovensku bola vždy problematická“ a preto vyzýva na účasť. Podobne občanov vyzýva aj Jednota dôchodcov na Slovensku. V. Remišová organizáciu kritizuje s tým, že by mala byť nepolitická a nie „vyzývať na návrat R Fica.“

​Obaja aktéri diskusie sa zhodli na tom, že úradnícka vláda podľa nich nie je dobré riešenie. Ministerka má za to, že najlepšia možnosť je nová 76-tka, pretože „reformy začaté touto vládou nedokončí nikto iný.“ R. Raši jej v tom oponuje: „Vláda ktorá nedostala dôveru v parlamente by mala odísť.“

Bývalý minister financií I. Matovič uverejnil na svojom Facebooku sériu nenávistných statusov voči LGBTQ+ ľuďom. „Igor Matovič mal facebookovú komunikáciu vždy na hrane,“ reaguje V. Remišová na otázku či sa jej takéto statusy páčia.

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast. 

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti