I. Matovič v Na telo: Chcem byť posledný, kto dá podpis na novú 76-tku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ak by sa podaril projekt nejakého SDK 2, bol by to taký čin, že by sme mali postaviť Eduardovi Hegerovi sochu, tvrdí I. Matovič.

Eduard Heger tvrdí, že má pri zostavovaní novej 76-tky podporu hnutia OĽaNO. Poslanci Gyimesi a Matovič mu však podpisy stále nedali. „Ja budem rád, symbolicky, ten posledný,“ deklaruje predseda OĽaNO a vysvetľuje to tým, že aj do volieb vždy kandiduje z posledného miesta kandidátky.

Zároveň dodáva, že sa v dodaní svojho podpisu premiérovi s G. Gyimesim nekoordinuje. Na otázku, či je možné, že sa E. Hegerovi nepodpíše pod pokračovanie vlády odpovedá slovom: „Nepredpokladám.“

Prečítajte si tiež:

​​Podpredseda Hlas-SD Tomáš mu pripomína jeho postoj z roku 2018, keď počas výmeny vlády Smeru-SD tvrdil, že výmena nič nevyrieši a treba predčasné voľby. Matovič považuje novú 76-tku za najlepšiu možnosť, ale tiež si myslí, že je nereálna.

Spájanie strán

„Asi sa bude musieť nájsť kompromis a nakoniec tento rok predčasné voľby budú,“ tvrdí. Tomáš odmieta, že by Hlas-SD vzal na kandidátku napríklad SNS: „Strana Hlas-SD chce kandidovať sama.“

Hovorí sa aj o spájaní menších strán ako KDH, Za ľudí, Kreťanská únia či niektorých maďarských strán s liberálnejším krídlom poslancov v OĽaNO.

„Ak by sa podaril projekt nejakého SDK 2, bol by to taký čin, že by sme mali postaviť Eduardovi Hegerovi sochu,“ myslí si I. Matovič. Zároveň dodáva, že zatiaľ nikto nepovedal, že sa majú s Eduardom Hegerom vo vedení OĽaNO vystriedať.

​Generálna prokuratúra plánuje preveriť manažment pandémie covid-19. Chce tak urobiť na základe štúdie, ktorá poukazuje na nadúmrtnosť v druhej a tretej vlne koronavírusu.

„Až 21-tisíc ľudí nemuselo zomrieť, ak by ste pandémiu nemanažovali vy,“ vyčíta expremiérovi Matovičovi poslanec Tomáš. Ten na to reaguje slovami, že „opozícia huckala ľudí, aby nerešpektovali opatrenia a tým ich zabíjala“. Tomáš to odmieta.

Opálený minister

Vláda čelí kritike aj pre vysoké zálohové faktúry za energie, ktoré dostávajú podnikatelia. Igor Matovič tvrdí, že minister Karel Hirman v tomto ohľade zlyhal a kritizuje ho za to, že odcestoval na trojtýždňovú dovolenku.

„Pevne verím, že zajtra pán opálený minister hospodárstva príde a bude mať s premiérom tlačovku k zastropovaniu cien energií,“ vraví predseda OĽaNO.

Záznam diskusie si môžete vypočuť formou podcastu:

Počas živého vysielania ste tiež mali možnosť hlasovať, ktorý z dvojice hostí vás presvedčil viac. Toto je výsledok:

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

​V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.