B. Kollár v Na telo: Prezidentka s vymenovaním úradníckej vlády neblafuje

B. Kollár v Na telo: Prezidentka s vymenovaním úradníckej vlády neblafuje
Boris Kollár a Richard Sulík v relácii Na telo. Zdroj: TV Markíza

Predseda Sme rodina dodal, že parlament má v utorok o skrátení volebného obdobia rokovať a o deň neskôr by na stole mohla byť dohoda na termíne predčasných volieb.

Hosťami nedeľnej relácie Na Telo boli šéf Sme rodina Boris Kollár a predseda SaS Richard Sulík.

Štátna volebná komisia potvrdila neplatnosť sobotného referenda o zmene Ústavy SR. Zúčastnilo sa na ňom necelých 28 percent voličov.

To najzaujímavejšie, čo dnes v relácii odznelo

Podľa R. Sulíka bolo sobotné referendum najzbytočnejšie v dejinách Slovenska. Skrátenie volebného obdobia sa vraj podarí presadiť v parlamente.

Na otázku, či má opozícia vďaka účasti na referende nakročené vyhrať voľby, B. Kollár odpovedal, že referendum by nebolo, ak by koalícia počas troch rokov vládla normálne. „Či náhodou nie sme my na vine, že takéto niečo vôbec vzniklo,“ vyjadril sa.

Predčasné voľby a hroziaca úradnícka vláda

Koalícia sa na predčasných voľbách stále nedohodla. Ak nechce úradnícku vládu, má podľa stanoviska prezidentky na ich potvrdenie čas do konca januára. „Keby som mohol, okamžite idem do májových volieb,“ povedal B. Kollár.

V ceste k predčasným voľbám podľa R. Sulíka v žiadnom prípade nestojí ani SaS. „Na nás to nestroskotá. Bez akýchkoľvek podmienok podporíme predčasné voľby v septembri,“ vyhlásil.

Pomoc s cenami energií

Okrem zmeny volebného systému trápia ľudí predovšetkým astronomické zálohové platby za elektrinu. Minister práce M. Krajniak zo Sme rodina z ich aktuálnej výšky viní R. Sulíka.

„Ja a ani súčasný minister hospodárstva nedokážeme Úradu pre reguláciu sieťových odvetví nariadiť vôbec nič,“ vyhlásil predseda SaS a dodal, že K. Hirman mohol situáciu vyriešiť podaním návrhu na kompenzáciu vysokých cien.

Podľa B. Kollára však dnes nikto vysoké faktúry platiť nemusí. „Kto ich zaplatil, budú refundované,“ vyjadril sa v relácii.

Spájanie pravicových strán

Témou posledných týždňov je aj vznik nových strán a plánované spájanie pravice.

Sulík spájanie podľa vlastných slov víta: „Podporujem to, nech sa spoja aby neprepadli pravicové hlasy.“ SaS však podľa neho pôjde do volieb samostatne. Zároveň vyjadril pochybnosť, či bude strany spájať E. Heger: „Mám dojem, že nitky bude ťahať Mikuláš Dzurinda.“

Obaja hostia sa zhodli, že by sa mal dosluhujúci premiér čo najskôr verejne vyjadriť, či v OĽaNO zostáva, alebo zakladá novú stranu.

Zaujímavé odpovede poskytla aj záverečná rubrika áno/nie.

Kollár podľa vlastných slov vylučuje budúcu vládu s hnutím Republika. Na otázku či by bol P. Pellegrini horší koaličný partner ako I. Matovič predseda SaS odpovedal: „Horší by určite nebol.“

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

​​V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.