G. Grendel v Na telo: Chcel by som byť na jednej kandidátke s E. Hegerom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Závisí to od toho, ako sa dohodne vedenie strany NOVA, dodal v relácii Gábor Grendel, ktorý je predsedom strany NOVA. Podpredseda parlamentu v relácii Na telo tiež nevylúčil spoluprácu s M. Dzurindom.

Nedeľné Na telo malo tentoraz troch hostí: podpredsedu parlamentu za OĽaNO Gábora Grendela, poslankyňu SaS Janu Bittó Cigánikovú a poslanca Smeru-SD Jána Podmanického.

Hlavnou témou boli blížiace sa predčasné voľby, o termíne ktorých rozhodne budúci utorok parlament. 

Zatiaľ najväčšiu podporu má septembrový termín, keďže na ňom sa dohodli strany bývalej štvorkoalície. G. Grendel by si však vedel predstaviť aj skorší termín - podľa neho nie je rozumné predlžovať agóniu u občanov. Predčasné voľby by podľa neho mali byť „v rozumnom termíne“, no na septembrovom termíne sa strany dohodli a on ju akceptuje.

Prečítajte si tiež:

Poslanec Smeru-SD J. Podmanický sa však čuduje SaS, že netrvá na skoršom termíne volieb, keď práve vďaka poslancom SaS sa podarilo vládu Eduarda Hegera povaliť.

„Septembrový termín nie je koniec sveta. Ak sa kolegovia dohodnú na inom termíne, tak v SaS by sme podporili aj iný termín,“ vysvetlila J. Bittó Cigániková.

Špeciálna prokuratúra a paragraf 363

V debate sa hovorilo aj o neúspešnom návrhu podpredsedu Za ľudí Juraja Šeligu o ústavnej ochrane špeciálnej prokuratúry - návrh nezískal potrebnú podporu v parlamente. Podľa G. Grendela len samotné ukotvenie špeciálnej prokuratúry v ústave nie je dostatočnou garanciou, že do jej vedenia neprídu ľudia, ktorí podobne ako za vlád Smeru-SD, nebudú stíhať korupciu na vrcholných miestach.

J. Podmanický v relácii jasne neodpovedal, či by jeho strana chcela zrušiť špeciálnu prokuratúru. Zmenil by však jej vedenie. „Daniel Lipšic tam nemá čo robiť,“ dodal poslanec Smeru-SD.

Zaujímavé odpovede priniesla aj tradičná rubrika ÁNO/NIE. J. Bittó Cigániková si napríklad nevie predstaviť, že by Robert Mistrík bol lepším prezidentom ako Zuzana Čaputová. G. Grendel zas pripustil, že by chcel byť na jednej kandidátke s povereným premiérom E. Hegerom, aj keby malo ísť o kandidátku strany OĽaNO.

Záznam diskusie si môžete vypočuť formou podcastu:

Počas živého vysielania ste tiež mali možnosť hlasovať, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Toto je výsledok:

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

​​​V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.