M. Majerský v Na telo PLUS: Dzurindova Modrá koalícia mi pripomína OĽaNO, Hegerovi som ponúkol dvojku na kandidátke

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Aj napriek tomu, že KDH rokuje o predvolebnej spolupráci, Milan Majerský v Na telo PLUS potvrdil, že si stavil na to, že predčasné voľby nebudú.

Predseda KDH v relácii Na telo PLUS popísal, na čom stoja rokovania o projekte Mikuláša Dzurindu, prečo bude podľa neho KDH „drahá nevesta“, ale aj to, s kým si vie predstaviť predvolebnú spoluprácu.

Podľa Majerského aktuálne nie je jasné, čo Modrá koalícia vlastne znamená. Zatiaľ je do projektu zapojená len strana Spolu a deti bývalých politikov.

„Neviem si predstaviť, aby polpercentná strana určovala pravidlá hry,“ tvrdí. Dodáva, že mu Dzurindov projekt pripomína stranu OĽaNO, pretože tá bola pre spojenie s malými stranami tiež „mačkopes, ktorý sa rozpadol“.

„Kvôli všeobecnému dobru viem zabúdať na to, čo sa stalo zle,“ reaguje Milan Majerský na politickú minulosť KDH a Mikuláša Dzurindu a kauzu Gorila.

Prečítajte si tiež:

Komentoval aj kauzu financovania kampane Rudolfa Kusého a jeho trestné stíhanie. V relácii odpovedal aj na to, či by dnes KDH financovalo kampaň Kusého inak.

O predvolebnej spolupráci Majerský rokoval aj s povereným premiérom Eduard Hegerom. Je podľa neho možné, že by mohol byť dvojkou na kandidátke KDH. O Jaroslavovi Naďovi podľa neho debata nebola.

Predseda KDH v relácii tiež prezradil, či by sa na kandidátke mohli objaviť aj poslanci z Kresťanskej únie a či je pravdepodobné, že sa Anna Záborská do jeho strany vráti.

M. Majerský sa tiež vyjadril k prípadnej spolupráci s liberálnymi stranami či stranou Za ľudí.

Reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.