R. Kaliňák v Na telo: Už nevylučujem, že nebudem kandidovať

R. Kaliňák v Na telo: Už nevylučujem, že nebudem kandidovať
Juraj Šeliga a Robert Kaliňák v relácii Na telo. Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Vysvetlenie pána Budaja na mňa pôsobí zvláštne, tvrdí Juraj Šeliga, podľa ktorého minister životného prostredia jednoznačne nepovedal, či spoluprácu s ŠtB podpísal alebo nie.

Hosťami nedeľného Na telo boli exminister vnútra za Smer-SD Robert Kaliňák a podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.

Exministra vnútra R. Kaliňáka vyšetrovatelia opäť obvinili, tentoraz pre dorovnávanie platu bývalému šéfovi finančnej správy Františkovi Imreczemu.

R. Kaliňák obvinenie jednoznačne odmieta. „Je smiešne, aby ste niekomu platili navyše za to, že robí svoju robotu,“ uviedol. Podpredseda Za ľudí J. Šeliga tvrdí, že má obavy, že aj v tomto prípade zasiahne Maroš Žilinka cez paragraf 363. „O vine a nevine má rozhodovať súd, nie pán Žilinka,“ tvrdí.

Obvinenia opozície a ľudské práva

R. Kaliňák má za to, že sa vláda pokúša pred voľbami kriminalizovať opozíciu, pretože za sebou „nemá žiadne výsledky“. Svoje obvinenie považuje za účelové. „Ja som pre vašich voličov kombináciou medzi Rumburakom a Voldemortom,“ vraví J. Šeligovi.

Ústavný súd podľa neho potvrdil už viac ako 21-krát porušenie ľudských práv, pretože sa stíha nezákonne. „Normálne si robia svoju robotu a keď spravia chybu, sú tu súdy, aby ju opravili,“ reaguje J. Šeliga.

Prečítajte si tiež:

Vláda sa rozhodla poslať bývalého štátneho tajomníka a politológa Martina Klusa na lukratívnu pozíciu do Európskeho dvora audítorov. „Kolegom som navrhoval iné meno, dozvedel som sa to z médií,“ povedal J. Šeliga v relácii.

Na otázku, či ide o politickú korupciu, sa rozhodol neodpovedať: „Na to musí odpovedať Martin Klus a ďalší. Ja by som pána Klusa nemenoval, vrhá to zbytočne zlý obraz.“

Možná kandidatúra Š. Hamrana

J. Šeliga reagoval aj na slová policajného prezidenta Štefana Hamrana, ktorý ešte v októbri v relácii Na telo PLUS nedokázal jednoznačne vylúčiť, že bude v najbližších voľbách kandidovať.

„Príde mi to mierne neštandardné,“ tvrdí a zároveň dodáva, „ak chce robiť politickú kariéru, tak nech odíde z vedenia polície“.

​Bývalá šéfka finančnej správy Lenka Wittenbergerová sa v roku 2021 priznala ku korupcii. V taške so šampónmi si našla 50-tisíc eur. Podľa R. Kaliňáka však nešlo o korupciu, pretože peniaze dostala až po odchode z funkcie.

„Som rád, že sa za Fera Imreczeho zmenšila daňová diera, ale to, že si on a ďalší vzali desať miliónov som si fakt nevšimol. Mal som inú robotu,“ vysvetľuje R. Kaliňák v relácii.

Reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

Počas živého vysielania ste tiež mali možnosť hlasovať, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Toto je výsledok:

​Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

​​​V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.