E. Heger v Na telo: Obedy zadarmo som chcel vetovať, ale Matovič o tom nechcel hovoriť s Kollárom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Expremiér P. Pellegrini si nevie predstaviť, že by bol v jeho možnej povolebnej vláde ministrom vnútra R. Kaliňák.

Hosťami nedeľnej relácie Na telo boli poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) a expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD).

Parlament v utorok čaká mimoriadna schôdza k darovaniu stíhačiek MIG-29 na Ukrajinu. Zvolanie schôdze inicioval Smer-SD po prísľube E. Hegera V. Zelenskému, ktorý je podľa strany protiústavný. Predseda Hlas-SD P. Pellegrini to označil za bezpečnostný hazard a „hokus-pokus“ na občanoch. „To sú už vysoko sofistikované bojové systémy. Mali by sme postupovať v súlade s partnermi v NATO,“ povedal v relácii. Poverenému premiérovi vyčíta, že sa snaží byť pionierom na úkor bezpečnosti.

Územné nároky a Káčerov výrok

Výrok ministra zahraničných vecí R. Káčera v relácii Na telo PLUS vyvolal na politickej scéne rozruch. Minister tvrdil, že ak by bol Vladimir Putin v súčasnosti úspešnejší a mali by sme ho na východných hraniciach, je možné, že by sme dnes čelili územným nárokom z maďarskej strany.

„Ja si to nemyslím,“ reaguje na Káčerove slová E. Heger. Vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom sú podľa neho veľmi dobré. P. Pellegrini súhlasí, že síce sú dobré, ale sú tiež krehké a Káčerove výroky ich zbytočne narúšajú.

Prečítajte si tiež:

Obedy zadarmo a údajné mlčanie

Poslanci odobrili návrh hnutia Sme rodina, ktorý do škôl vracia obedy zadarmo. Platiť začne od mája. E. Heger s návrhom nesúhlasil, pretože na to podľa neho nie sú peniaze v rozpočte. Predseda OĽaNO I. Matovič však tvrdí, že poverený premiér k dohode nič nepovedal a tým pádom s ňou súhlasil. E. Heger to odmieta: „Určite som nemlčal. Navrhol som, aby sme návrh vetovali, ale Igor Matovič nechcel ísť do tejto komunikácie s Borisom Kollárom.“

Za obedy zadarmo hlasoval aj Hlas-SD.

„Za tejto vlády sme tu mali hladné deti. Peňazí v rozpočte máte, kúpte o tri tanky menej a máte aj na valorizáciu slovenským seniorom,” povedal v relácii P. Pellegrini.

Odmena pre Wittenbergerovú a Daniel Lipšic

Expremiér nechcel reagovať na výrok R. Kaliňáka o tom, že L. Wittenbergerová dostala 50-miliónov v taške so šampónmi za odmenu. „Nebudem to komentovať, mňa do toho nevťahujte,“ deklaroval a uzavrel to tým, že každý trestný čin má byť spravodlivo potrestaný. Expremiér tiež reagoval na otázku, či sa Hlas-SD bude snažiť dostať z funkcie D. Lipšica ak sa dostane k moci: „Koho zaujíma Daniel Lipšic? Nás musí zaujímať ako bude vyzerať celé trestnoprávne prostredie.“ Strana sa podľa neho po voľbách bude pokúšať o komplexnú reformu.

Prečítajte si tiež:

E. Heger naďalej nevie povedať, ako by mala vyzerať jeho politická budúcnosť. Poverený premiér je stále súčasťou OĽaNO a ostatné sa verejnosť dozvie „keď na to príde čas“.

Počas živého vysielania ste tiež mali možnosť hlasovať, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Toto je výsledok:

Reláciu si môžete vypočuť vo forme podcastu:

​Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

​​​V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.