M. Š. Eštok v Na telo: Ak sa dohodneme na júnových voľbách, nemáme problém s vymenovaním úradníckej vlády

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

„Ministri, ktorí sú tam tri roky, sú oveľa zabehnutejší, než akýkoľvek skvelí začínajúci úradníci,“ vyhlásil M. Šipoš podľa ktorého by OĽaNO za dôveru úradníckej vláde určite nehlasovalo.

Hosťami nedeľnej relácie Na telo boli šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš, poslanec Hlasu Matúš Šutaj Eštok a predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Hlas Petra Pellegriniho ešte v decembri vymenovanie úradníckej vlády striktne odmietal, dnes už však volá po jej vymenovaní. „Radšej mať úradnícku vládu do júna, než Igora Matoviča do septembra,“ povedal M. Š. Eštok a dodal, že do dnešného dňa verejnosť nepozná jediný argument, prečo by súčasná vláda mala mať mandát vládnuť na tak dlhý čas.

Prečítajte si tiež:

​Návrhy zákonov za miliardy

Matovič do parlamentu prišiel s ďalšími parlamentnými návrhmi. Prezidentka Zuzana Čaputová ich nazýva legislatívnou smršťou a ak s nimi podľa jej slov šéfovia strán neskončia, vyzýva na posunutie predčasných volieb na júnový termín.

Š. Eštok tvrdí, že odhlasovanie júnových volieb je v rukách R. Sulíka. Zároveň vyzýva prezidentku, aby prišla do parlamentu a osobne SaS o júnových voľbách presvedčila. M. Šimečka však takúto taktiku odmieta: „Aby prezidentka nátlakom niekoho nútila to mi príde ako v materskej škole.“

Rozruch v posledných dňoch vyvolal aj návrh zavedenia 500-eurovej odmeny za účasť vo voľbách. Podľa M. Šipoša OĽaNO v najbližších dňoch predstaví návrh zákona, ktorý túto jeden a pol miliardovú sekeru v rozpočte vykryje.

​Povolebné scenáre

Politici sa nevyhli ani otázkam o možnej budúcej koaličnej spolupráci. „O tom, s kým budeme vládnuť, rozhodnú vo voľbách ľudia,“ povedal o spolupráci so Smerom M. Š. Eštok. Pre M. Šimečku je zase v súčasnosti veľmi ťažké predstaviť si budúcu koalíciu s Hlasom, priamo ju však nevylúčil. „U nás nerozhoduje iba predseda. Oznámime to voličom pred voľbami, keď bude jasné, kto bude kandidovať,“ dodal. „Dnes všetci hovoria, že pôjdu s Hlasom, len to nepovedia priamo,“ reagoval M. Šipoš s tým, že OĽaNO v koalícii s Hlasom určite nebude. 

Reláciu si môžete vypočuť vo forme podcastu:

Počas živého vysielania ste tiež mali možnosť hlasovať, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Toto je výsledok:

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.