J. Blanár v Na telo: Nevylučujem, že Robert Kaliňák by mohol byť opäť ministrom vnútra

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bojujúcej Ukrajine už svoje stíhačky dodali štyri krajiny, povedal poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). O aké krajiny ide ale nechcel povedať, keďže to je utajovaná skutočnosť. Naše stíhačky Mig-29 sú však naďalej na Slovensku.

Hlavnou témou duelu Na telo bol rok od vypuknutia vojny na Ukrajine. Podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár povedal, že jeho strana, podobne ako iní politici, spočiatku neverila, že bude vojna, ale že sa konflikt vyrieši mierovou cestou.

Podpredseda parlamentu zároveň tvrdí, že Smer-SD odmietol vojnovú agresiu, nesúhlasí však s tým, aby Slovensko dodávalo na Ukrajinu vojenskú techniku či muníciu.

„Sme zásadne proti dodávaniu zbraní na Ukrajinu,“ povedal J. Blanár s tým, že to v strane považujú za pokrytecké, aby sa dodávali do vojenského konfliktu zbrane, keď slovenská verejnosť s vojnou nesúhlasí.

Slovenské Mig-29 sú podľa povereného ministra obrany J. Naďa stále na Slovensku a bude to tak dovtedy, kým o ich darovaní či odpredaní nerozhodne vláda a parlament.

Opozičný Smer -SD je tiež proti tomu, aby sa stíhačky Mig-29 predali na Ukrajinu - podľa J. Blanára by sa na vojne nemal robiť „biznis“.

Minister J. Naď ale vysvetlil, že za predaj stíhačiek Mig-29 by Slovensko mohlo získať až 150-160 miliónov eur. Súčasná údržba Migov-29 vyjde podľa J. Naďa na 25 tisíc eur mesačne, pričom sa vôbec nepoužívajú.

Prečítajte si tiež:

J. Naď: Smer-SD chce podporovať Rusov

Minister obrany J. Naď opakovane hovoril o tom, ako opoziční politici vyvolávajú chaos a dezinformácie ohľadom mobilizácie obyvateľstva. Verejnosť ubezpečil, že k žiadnej mobilizácii sa neschyľuje.

Podpredseda Smeru-SD ale oponoval, že poverená vláda robí všetko preto, aby Slovensko do vojny zatiahla. „Strašíte obyvateľstvo,“ povedal poverený minister Naď a dodal, že Ukrajine vojensky pomáha viac ako 60 krajín.

„Vy by ste konali inak ako tieto krajiny, lebo nechcete podporovať Ukrajinu, ale Rusov,“ povedal J. Naď na adresu opozičného Smeru-SD.

Prečítajte si tiež:

Harabina Smer-SD zrejme nepodporí

V záverečnej rubrike ÁNO/NIE podpredseda Smeru-SD J. Blanár nevylúčil, že by strana po voľbách opätovne nominovala Roberta Kaliňáka do funkcie ministra vnútra.

J. Blanár ale vylúčil, že by na svoju kandidátku zobrala predsedu SNS Andreja Danka. Smer-SD taktiež zrejme v prezidentských voľnách nepodporí bývalého predsedu najvyššieho súdu Štefana Harabina.

Reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

Počas živého vysielania ste tiež mali možnosť hlasovať, ktorý z hostí vás presvedčil viac. Toto je výsledok:

Hlasovanie v ankete Na telo, ktoré diváci vidia na televíznej obrazovke a na webe tvnoviny.sk počas živého vysielania relácie, prebieha len počas jej trvania. Hlasovať diváci môžu od začiatku relácie a hlasovanie televízia Markíza ukončuje a archivuje vždy na jej konci.

​Hlasovanie v ankete Na telo je automatizované, plne funkčné a prísne kontrolované. Televízia Markíza využíva v každej ankete relácie niekoľko konkrétnych overení a spoľahlivé ochrany odovzdávania hlasov, aby zamedzila manipulácii výsledkov v prospech ktoréhokoľvek z diskutujúcich formou opakovaného hlasovania. Výsledky hlasovania tak reálne a spoľahlivo odzrkadľujú mienku divákov relácie Na telo.

Prečítajte si tiež:

V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že nebudete mať možnosť zahlasovať z dôvodu, že poskytovateľ Vášho internetového pripojenia zdieľa toto pripojenie s viacerými klientmi a niektorý z nich už zahlasoval pred Vami. Takýto technický stav je spôsobený na strane poskytovateľa internetového pripojenia a televízia Markíza naň nemá dosah. V takom prípade odporúčame využiť možnosť iného pripojenia na internet, napríklad mobilného. Viac sa dozviete v článku Otázky a odpovede o ankete Na telo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.