Mnohé veci v OĽANO už nedokážem akceptovať, ani 500 eur. Je čas odísť, odpovedal Naď v diváckych otázkach

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami Na telo boli tentoraz podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) a minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Moderátor Michal Kovačič položil politikom aj tie otázky, ktoré poslali televízni diváci.

Jedného z nich zaujímalo, kedy naposledy Juraj Blanár dovolenkoval v Rusku. „Nikdy som tam nedovolenkoval. Bol som tam, keď sme s jednou oblasťou podpisovali spoluprácu ako predseda Žilinského samosprávneho kraja,“ odpovedal.

Šéfa rezortu obrany ste sa opýtali, či „sme už v Ukrajine nedali dosť a dokedy budete rozdávať náš majetok“. Podľa Jaroslava Naďa majetok, ktorý sme darovali Ukrajine nám bol preplatený a stále nám je preplácaný zo strany Európskeho mierové nástroja a Slovensko už dostalo viac ako 80 miliónov eur.

„To po prvé. A po druhé, dostali sme viac ako 205,8 milióna dolárov od USA za to, čo je hodnota oveľa vyššia ako tá, ktorú sme dali na Ukrajinu. Po tretie, všetko, čo sme na Ukrajinu dali, bolo vyradené,“ pokračoval.

Prečítajte si tiež:

„Uznávate územnú celistvosť Ukrajiny vrátane Krymu?“ Tak znela ďalšia z otázok pre Juraja Blanára. „Určite áno. Tak ako uznávame celistvosť Srbska, ktorému bolo odtrhnuté Kosovo v rozpore s medzinárodným právom. A tu je dobré povedať, že tie krajiny EÚ, ktoré teraz hovoria a uznali Kosovo, dnes kričia na Rusko, že porušuje medzinárodné právo,“ povedal a medzi hosťami sa rozprúdila debata.

Jaroslava Naďa sa divák opýtal, či môže uviesť konkrétne dôvody, prečo odchádza z OĽANO. „Áno. Moje smerovanie je najmä v poslednej dobe úplne iné z hľadiska politického nastavenia. Myslím si, že by sme mali prestať s delením na konzervativizmu a liberalizmus a nemali vajatať v zahraničnej politike, čo spôsobuje Gyimesi aj Kuriak,“ odpovedal.

Vyhlásil, že si váži mnohých v OĽANO a aj Igora Matoviča za mnohé stanoviská, ale politicky nedokáže ďalej akceptovať niektoré rozhodnutia. „Otvorene a priamo, aj s týmito 500 eurami, nedokážem to pochopiť,“ dodal s tým, že asi je čas, aby dobrovoľne odišiel.

Všetky divácke otázky a odpovede nájdete vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.