R. Sulík v Na telo: Peter Pellegrini bol lepší premiér ako Eduard Heger

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda SaS v relácii povedal, že v prípade, že by sa prezidentka Zuzana Čaputová rozhodla opätovne kandidovať, SaS ju vo voľbách podporí.

Hosťami nedeľnej relácie Na telo boli predseda SaS Richard Sulík a podpredseda Smer-SD Ladislav Kamenický.

Opozícia sa pokúsi v utorok opätovne otvoriť mimoriadnu schôdzu. Predseda SaS R. Sulík vylúčil, že by poslanci SaS zahlasovali za júnový termín.

„Okrem jedného poslanca sme všetci prišli,“ reaguje podpredseda Smer-SD na slová I. Matoviča a M. Šipoša, ktorí tvrdili, že na schôdzu neprišlo deväť poslancov Smer-SD.

„Voľby majú ešte zmysel 24. júna alebo 1. júla,“ povedal v diskusii podpredseda Smer-SD L. Kamenický. Posledný možný termín na schválenie 24. júna je pondelok, 6. marca, kedy to je presne 110 dní pred možným termínom volieb. Upozornil na to aj predseda Hlas-SD P. Pellegrini.

Prečítajte si tiež:

Kamenický v záverečnej rubrike ÁNO/NIE povedal, že ak by Smer-SD vyhral voľby, premiérom by mal byť R. Fico. Predseda SaS R. Sulík, tak isto v záverečnej rubrike, deklaroval, že P. Pellegrini bol lepší premiér ako E. Heger.

Sulík odmieta tvrdenie predsedu Smer-SD, ktorý povedal, že predseda SaS sám plánoval mimoriadnu schôdzu o skoršom termíne volieb: „Odo mňa nemá pán Fico žiadne SMS správy. Ja na neho ani nemám mobil.“

Z vlády tento týždeň odišiel ďalší jej člen. Prezidentka odobrala poverenie ministrovi zdravotníctva V. Lengvarskému. Ten sa rozhodol pred odchodom podpísať milióny z Plánu obnovy.

Okrem opozície jeho krok kritizuje aj predseda SaS, napriek tomu, že ministra jeho strana dlhodobo podporovala: Mohol to zverejniť skôr, alebo to mohol nechať na svojho nástupcu.“ Zároveň dodáva, že rozhodnutie „ísť do Rázsochov“ pokladá vyslovene za zlé, pretože bol stanovený „šibeničný termín“.

Záznam relácie Na telo si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.