I. Matovič v Na telo PLUS: Kedy sa zbalím a odídem z politiky? Ak dostaneme štyri percentá

Predseda OĽaNO o slovenských migoch hovorí, že pre ne nutne treba zmenu ústavy. Ak tá neprejde, svojim poslancom odporučí, aby odsun stíhačiek na Ukrajinu nepodporili.

Hosťom relácie Na telo plus bol Igor Matovič. Moderátor Michal Kovačič sa ho opýtal, či naozaj vymyslel založenie novej strany Eduarda Hegera, prečo chce presunúť rozhodnutie o Migoch na prezidentku, ale aj na to, čo si myslí o generálnou prokuratúrou začatom trestnom stíhaní pre zlé riadenie pandémie.

Od I. Matoviča sa v Na telo PLUS tiež dozviete:

  • Čo vraj robí E. Heger pri spájaní pravice inak, ako to plánoval on
  •  Kam možno z OĽaNO odíde G. Gyimesi a prečo by sa z toho tešil
  • V akom prípade by volil Z. Čaputovú za prezidentku
  • Prečo má ochranku, keď ju v minulosti niekoľkokrát vyčítal R. Ficovi
  • Koho sa podľa neho týka stíhanie Generálnej prokuratúry za zlý manažment pandémie a prečo jeho nie

Šéf hnutia OĽaNO zopakoval, že to bol on, kto priniesol myšlienku, aby Eduard Heger odišiel z hnutia a založil svoj projekt. Urobil to vraj preto, lebo chce, aby sa demokratické strany spojili a Mikuláš Dzurinda na tom nepracuje. Dodal, že on si Hegerovu stranu predstavoval inak, napríklad by v nej nenechal ľudí ako Miroslav Kollár alebo Rastislav Káčer.

„Stoja tam ľudia, ktorých by sme sa skôr mali snažiť vytlačiť z politiky a nedávať im pomocné lano, ako napríklad Miroslav Kollár, ktorý rozbil tri strany,“ uviedol Matovič.

Na odchode je vraj aj Gyimesi

Matovič Hegerovi drží palce a dúfa, že sa bude vedieť spojiť najmä s KDH a Alianciou. Myslí si, že k Hegerovi sa pridá aj Juraj Šeliga a Jana Žitňanská.

„Radšej nech si OĽaNO odreže jednu nohu, ale hlavne nech je demokratické spektrum silnejšie,“ vyhlásil Matovič. Potvrdil, že nemá problém, ak z hnutia odíde aj György Gyimesi. Na stole je vraj pre neho ponuka z Aliancie. 

Prečítajte si tiež:

Na Slovensku je 100-tisíc žien, ktoré by boli lepšími prezidentkami ako Čaputová

Matovič dal návrh, aby o Migoch na Ukrajinu rozhodla prezidentka a zakotvilo sa to v ústave. Zuzana Čaputová mu odkázala, aby sa neskrýval za ženskú sukňu. „Ústava hovorí, že prezident je veliteľom ozbrojených síl,“ dodal Matovič.

Jej odkaz o ženskej sukni pochopil tak, že ona ako žena nechce rozhodovať o Migoch. „Nemám ju rád, ale nechcem jej škodiť,“ vyhlásil Matovič.

Dodal, že bol by rád, keby sme mali dobrých kandidátov na prezidenta. „Myslím si, že na Slovensku je 100-tisíc žien, ktoré by boli lepšími prezidentkami ako pani Čaputová,“ vyhlásil líder Obyčajných ľudí a dodal, že by nerád podporil súčasnú prezidentku pri jej prípadnej opätovnej kandidatúre.

Podľa Matoviča je potrebná zmena ústavy na poslanie Migov na Ukrajinu. Vláda s dočasným poverením to podľa neho nemôže urobiť a takúto kompetenciu vraj nemá ani parlament ani prezidentka.

Matovič tiež uviedol, že 23. marca mu končí ochranka a ešte nevie, či mu ju Úrad na ochranu ústavných činiteľov znova predĺži.

Prečítajte si tiež:

Zlý manažment pandémie

Šéf OĽaNO sa vyjadril aj k trestnému stíhaniu z podozrenia zlyhania pri manažmente pandémie. Podľa Matoviča sa niektorí verejní činitelia dopustili trestných činov. „Keď blokovali prijatie opatrení alebo lockdownu,“ povedal Matovič, čím narážal na stranu SaS.

Myslí si, že generálny prokurátor by mal stíhať aj Roberta Fica, ktorý burcoval ľudí proti rúškam a proti očkovaniu. Fico bol podľa Matoviča zodpovedný za chorých ľudí. Vylučuje, že by on manažoval pandémiu a nemyslí si, že by mal byť trestne stíhaný.

Reláciu si môžete vypočuť vo forme podcastu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.