R. Raši v Na telo: Rázsochy sa postaviť nestihnú. Jediný, kto tomu verí, je E. Heger

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

„Bolo to trochu rozporuplné, verím však, že to bolo ústavne čisté rozhodnutie.“ Tvrdí o vládou schválenej dodávke migov na Ukrajinu podpredseda parlamentu za OĽaNO Gábor Grendel.

Hosťami nedeľnej relácie Na telo boli šéf KDH Milan Majerský, podpredseda Hlasu Richard Raši a podpredseda parlamentu za OĽaNO Gábor Grendel.
Vláda po dlhých týždňoch definitívne rozhodla o dodaní slovenských migov Ukrajine.

​Kým poverený premiér E. Heger hovorí o ústavne čistom rozhodnutí, opozícia rozhodnutie kritizuje.

R. Raši sa v relácii vyjadril, že podľa informácií Hlasu v prípade migov „nejde o kopu šrotu“ tak, ako o stíhačkách hovorí koalícia. „Boli sa na ne už pozrieť ukrajinskí technici a časť z nich by do troch hodín mohla odletieť do Kyjeva,“ vyhlásil.

Hlas však podľa jeho slov rozhodnutie vlády o ich darovaní Ukrajine rešpektuje, hoci tvrdí, že nebolo v súlade s Ústavou. „Otázka Migov je pre nás v tejto chvíli uzavretá,“ dodal Raši a potvrdil tiež, že sa v tejto veci strana nechystá obrátiť na Ústavný súd.

M. Majerský tvrdí, že o dodávke migov nemala rozhodovať vláda, ale parlament. Kritizuje tiež absenciu stále nezverejnenej právnej analýzy, na základe ktorej mala vláda o odsune migov rozhodnúť.

Kríza na ministerstve zdravotníctva

Ministerstvu zdravotníctva po odchode Vladimíra Lengvarského hrozí, že nestihne vyčerpať milióny eur na výstavbu nemocníc z plánu obnovy. Najviac ohrozená je výstavba nemocnice Rázsochy.

„To riešenie je jednoduché. Peniaze, ktoré tam mali ísť, treba presunúť na projekty, ktoré sú pripravené v regiónoch,“ tvrdí R. Raši a dodáva, že nemocnicu Rázsochy treba dostavať neskôr z PPP projektov a iných štátnych zdrojov.

Prečítajte si tiež:

​Akútna situácia je navyše aj v ambulanciách. Tým už v januári premiér sľúbil 283 miliónov eur navyše. Tie však stále nedostali. Vyriešiť to má nový štátny tajomník Michal Palkovič.

„Verím, že sa mu to podarí vyriešiť. Žiadna vláda by nedovolila, aby skolaboval ambulantný sektor,“ povedal G. Grendel.

Predvolebné spájanie

Jednou z tém relácie bolo aj spájanie sa strán pred nadchádzajúcimi predčasnými voľbami. Podľa vyjadrení I. Matoviča stroskotalo spojenie KDH a Hegerových Demokratov na Miroslavovi Kollárovi.

„To sú názory pána Matoviča, tie ma aktuálne nezaujímajú. Náš plán je jasný, KDH sa pripravuje na voľby samostatne,“ vyhlásil v relácii M. Majerský.

Predvolebné spájanie napríklad s SNS vylučuje podľa slov R. Rašiho aj Hlas: „Pôjdeme do volieb samostatne, nekomunikujeme s Andrejom Dankom ani s inými stranami.“ Na otázku, či je možné, že Hlas ešte pred voľbami vylúči spoluprácu so Smerom R. Raši odpovedal, že sa to momentálne urobiť nechystajú.

Reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.