R. Fico v Na telo: Pre darovanie Migov podávame trestné oznámenie na celú vládu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Smer chce trestné oznámenie podať hneď začiatkom budúceho týždňa, jednotlivých členov vlády upodozrieva aj zo sabotáže.

Hosťami nedeľnej relácie Na telo bol predseda Smeru-SD Robert Fico a predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár. Jednou z prvých tém diskusie bolo darovanie slovenských stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu.

Predseda opozičného Smeru aj naďalej trvá na tom, že poverená vláda Eduarda Hegera nemala dostatočné kompetencie na to, aby mohla schváliť darovanie stíhačiek a konala protiústavne.

Hneď v pondelok (27.3.) plánuje Smer podať trestné oznámenie na všetkých členov vlády pre podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku a sabotáž.

Robert Fico taktiež kritizoval náhradu, ktorú má Slovensko za staré Migy dostať a to letku amerických bojových vrtuľníkov Viper. Podľa lídra opozície bojové vrtuľníky nikdy nemala armáda v pláne nakúpiť.

„Vôbec ich nepotrebujeme, Američania nám ich natlačili,“ povedal R. Fico s tým, že USA sa takto snažia zbaviť svojej staršej vojenskej techniky. „Čakám, kedy pán Naď kúpi nejakú ponorku,“ pokračoval v kritike R. Fico.

Predseda parlamentu Boris Kollár však považuje americké vrtuľníky za staré Migy za dobrý obchod, keďže už by ich Slovensko nevedelo predať. Či už sú všetky slovenské Migy na Ukrajine, nevedel predseda parlamentu povedať.

Prečítajte si tiež:

„Marketingový mág“ R. Fico

V relácii sa rozoberali aj opakované tvrdenia Smeru, že vyšetrovatelia NAKA dostali politickú objednávku „urobiť zo Smeru zločineckú organizáciu“.

Predseda Smeru už od leta minulého roka opakovane púšťal nahrávku z odposluchov s citátom policajta Róberta Magulu: „Úloha je spraviť Smer zločineckú skupinu, a tak úplne zničiť opozíciu.“

Moderátor Michal Kovačič v relácii ale pustil dlhšiu nahrávku z odposluchov vyšetrovateľov aj s vetami pred spomínaným citátom. Z kontextu slov vyplýva, že slová o zničení Smeru nehovoria vyšetrovatelia ako zadanie na politickú objednávku, ale že vyšetrovateľov NAKA z toho R. Fico dlhodobo obviňuje. Z nahrávky vyplýva, že predsedu Smeru chvália, že je „marketingový mág“.

R. Fico po vypočutí dlhšej nahrávky naďalej tvrdí, že ide o jasný dôkaz toho, že zo Smeru chcú vyšetrovatelia urobiť zločineckú skupinu, aby ich mohli pred voľbami zadržať.

Prečítajte si tiež:

B. Kollár: Minister Vlčan by sa do zastropovania cien nemal

Slovensko, podobne ako iné krajiny, trápi inflácia. Hostia relácie sa zhodli, že pri pomoci s infláciou netreba len zastropovať ceny potravín, ale pomôcť energeticky zadotovať aj niektoré výroby.

Zastropovanie cien potravín, ktoré urobili obchodné reťazce považuje Boris Kollár za „marketingový ťah“. Predseda parlamentu tvrdí, že by mal zasiahnuť Protimonopolný úrad.

„Mrzí ma, že sa do toho zastaral minister pôdohospodárstva,“ povedal Kollár. Od ministra S. Vlčana to bolo podľa neho veľmi nešťastné. Na budúci týždeň čaká poslancov v tejto téme okrúhly stôl, kde sa chcú dohodnúť na možných riešeniach.

V záverečnej rubrike Robert Fico na otázku, či by chcel byť po voľbách opätovne premiérom, odpovedal, že v prípadnej koalície môže byť premiérom aj iný človek, nie len on.

R. Fico by bol rád, ak by v predčasných voľbách kandidoval aj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. Boris Kollár zas v odpovediach jasne nevylúčil povolebnú spoluprácu so Smerom - Sme rodina podľa neho bude spolupracovať so strany, s ktorými budú mať programové prieniky, bude mať protifašistický charakter a jasné ukotvenie v zahraničnej politike.

Celú reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.