R. Mikulec v Na telo: Prezidentku o odchod z funkcie nepožiadam

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poverený minister vnútra R. Mikulec potvrdil, že sa I. Matovič pred debatou v Michalovciach ochrany vzdal. Zároveň je podľa neho možné, že ju v spomínanej debate mal.

Hosťami nedeľnej relácie Na telo boli predseda Hlas-SD Peter Pellegrini a poverený minister vnútra za OĽaNO Roman Mikulec.

Národný bezpečnostný úrad konštatoval, že R. Mikulec porušil zákon 29-krát, keď sa oboznamoval s tajnými informáciami NATO a EÚ bez potrebnej bezpečnostnej previerky. Podrobili sa jej aj minister zahraničných vecí či minister obrany.

Prečítajte si tiež:

Mikulec tvrdí, že takú previerku nepotreboval, pretože „ministri a iní ústavní činitelia nemusia mať previerku“. Ďalej však dodáva, že nemá problém si ju urobiť. V záverečnej rubrike ÁNO/NIE povedal, že prezidentku neplánuje požiadať o odchod z funkcie.

Podpredseda Hlas-SD P. Pellegrini v relácii potvrdil, že špeciálnu previerku nemala ani D. Saková: „Nemohla sa preto s takýmito skutočnosťami oboznamovať.“ Bývalá ministerka nemala podľa neho prístup k tajným informáciám NATO či EÚ. „Ja som takýto certifikát mal a všetkým mojím kľúčovým zamestnancom som povedal, že musia mať na prísne tajné informácie previerky,“ tvrdí.

Prečítajte si tiež:

​Poverený minister R. Mikulec deklaroval, že stojí za návrhom I. Matoviča dať občanom za účasť na voľbách 500 eur. Spomínanú sumu podľa neho vedia „využiť aj na zvýšené ceny potravín“. P. Pellegrini naopak tvrdí, že by štát nemal vedieť, kto bol a kto nebol voliť.

Predseda Hlas-SD tiež reagoval na slová R. Fica, ktorý vyzýva na povolebné spojenie Hlasu-SD a Smeru-SSD: „Teší ma, že mi venuje taký záujem, ale mal by rozprávať o tom, čo by s nami bolo, keby bol premiér.“ Zároveň zopakoval, že s ním nebude sedieť v jednej vláde.

Poverený minister vnútra R. Mikulec tvrdí, že má bližšie k I. Matovičovi ako k E. Hegerovi. Na otázku, či mu premiér ponúkol vstup do Demokratov odpovedal vyhýbavo: „Rozprával som sa s pánom Hegerom niekoľkokrát.“

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.