P. Pellegrini v Na telo: Povolebná spolupráca Hlasu s Republikou nenastane

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podľa šéfa Hlasu strana Republika dodnes neukázala, že nespochybňuje holokaust a zverstvá druhej svetovej vojny. „Hlas sa nespojí s diablom len preto, aby bol vo vláde,“ vyhlásil v relácii.

Hosťami Na telo boli exministerka za SaS Mária Kolíková a predseda Hlasu Peter Pellegrini.

Prezidentkou vymenovaná úradnícka vláda na ministerských stoličkách vystriedala poverený kabinet Eduarda Hegera. S oficiálnou podporou od opozičných strán však, zdá sa, rátať nemôže. Po Smere mu dôveru v parlamente neplánuje vysloviť ani Hlas.

„Je to politická hra, ak voči nej pán Pellegrini nemá výhrady, bolo by na upokojenie situácie dobré, aby vláda dôveru dostala,“ povedala M. Kolíková.

Nový premiér Ľudovít Ódor už stihol avizovať, že do septembrových predčasných volieb nemieni len svietiť a kúriť. Jednou z tém, ktorú jeho vláda môže riešiť, je aj nákup bojových vrtuľníkov Viper zo Spojených štátov.

P. Pellegrini hovorí, že hoci sa mu ponuka ekonomicky zdá výhodná, bolo by dobré, aby ich odkúpenie odsúhlasil Ústavný súd.

Prečítajte si tiež:

Výstavba nemocníc stále stojí

Rozhodnuté nie je ani v prípade stámiliónových investícií do nemocníc z plánu obnovy. Do tendra na výstavbu nemocnice v Martine sa nikto neprihlásil a ešte otáznejší je projekt bratislavských Rázsoch.

„Už v lete 2022 sme upozorňovali vládu, aby stavba Rázsoch nebola hradená z verejných peňazí,“ tvrdí M. Kolíková. Podľa P. Pellegriniho by mala vláda zabudnúť na to, že bude jej výstavba financovaná z Plánu obnovy: „Rázsochy sa musia postaviť zo štátneho rozpočtu.“

Výmena šéfa SIS

V novej vláde sa nahlas hovorí aj o možnej výmene šéfa SIS a nominanta Sme rodina Michala Aláča.

P. Pellegrinimu sa v tomto prípade páči postoj nového premiéra: „Je dobré, že nereaguje podľa toho, čo očakáva verejnosť či médiá. Najprv sa s ním chce stretnúť a potom sa rozhodne.“

M. Kolíková považuje osobu šéfa SIS za kľúčovú. „Nikdy som nechápala, prečo OĽaNO túto funkciu nechalo Sme rodine. Je dôležité, aby mal premiér v tomto človeku dôveru,“ dodala.

Prečítajte si tiež:

M. Kolíková: Tvrdenia K. Hirmana sú prehnané

R. Sulík čelí obvineniam z nehospodárneho nakladania s financiami na výstave Expo v Dubaji. Exminister hospodárstva K. Hirman tvrdí, že nevyúčtované náklady majú dosahovať až milión eur.

„Expo tu bolo stovky dní, boli tam stovky rokovaní a urobiť takéto vyhlásenie od pána Hirmana, že je niečo nevyúčtované, je prehnané,“ hovorí M. Kolíková s tým, že v SaS nemajú problém, aby NKÚ preverila všetky platby.

Reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.