J. Naď v Na telo: Dostali sme spravodajskú informáciu o snahe manipulovať voľby v prospech Ruska

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Člen predsedníctva Smer-SSD Robert Kaliňák to odmietol a vyslovil, že je podľa jeho vylúčené, že sa Naďovo tvrdenie potvrdí.

Hosťami Na telo boli člen predsedníctva Smer-SSD Robert Kaliňák a podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.

Strana Smer-SSD dlhšie naznačuje, že má obavy z manipulácie predčasných volieb. Člen predsedníctva R. Kaliňák v relácii nepovedal konkrétny dôkaz, ako by mali byť voľby manipulované. Spomenul referendum o vstupe Slovenska do EÚ, o ktorom boli podľa neho pochybnosti pre volebnú účasť. Dve hodiny pred zatvorením volebných miestností bola podľa neho účasť menej ako 50 % a ku koncu viac ako 50 %. Na otázku, prečo nedal tieto pochybnosti neskôr, keď bol minister vnútra, preveriť odpovedal nasledovne: „Nechcel som, aby bol spochybnený náš vstup do EÚ.“

J. Naď deklaroval, že Demokrati podajú na R. Kaliňáka trestné oznámenie za to, že mal ako minister dôkaz o manipulácii, ale nekonal. Bývalý minister obrany zároveň tvrdí, že septembrové voľby zmanipulované byť môžu. „Ako najvyšší ústavní činitelia sme spravodajskú informáciu zo zahraničia, ktorá presne hovorí o osobe, čase a mieste, kedy bol slovenský občan v Rusku preberať finančné zdroje politickej strany Smer na manipuláciu volieb.“ Konkrétne informácie J. Naď povedať odmietal, pretože podľa neho ide o utajovanú informáciu.

​Člen predsedníctva Smer-SSD R. Kaliňák Naďovo tvrdenie odmieta: „Je vylúčené, že sa to potvrdí.“ Tiež odmieta tvrdenia Demokratov o tom, že by Smer-SSD plánoval zrušiť priamu voľbu prezidenta. Označil to za predvolebný hoax a ďalej tvrdí: „Ak by sme zrušili priamu voľbu, demokraticky by sme sa zastrelili.“ Naď vraví, že túto informáciu má od poslancov Smeru-SSD, ich mená však odmietol prezradiť.

Bývalý minister vnútra stále nevylučuje, že bude v predčasných voľbách opätovne kandidovať: „Určite sa veľmi rýchlo rozhodnem, ale hlavne bude musieť rozhodnúť Smer.“ Poslanec NR SR J. Naď v záverečnej rubrike ÁNO/NIE vylúčil možnosť, že skončí na kandidátke s I. Matovičom. Ak budú mať Demokrati tresne pred voľbami menej ako 3 %, z volieb podľa J. Naďa odstúpia.

Reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.