J. Naď v Na telo: Z volieb v žiadnom prípade neodstúpime

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda Republiky M. Uhrík v relácii poprel, že by O. Ďurica spieval text piesne s nacistickou symbolikou Vlajka vysoko.

Aj napriek tomu, že je člen Republiky lídrom skupiny Biely Odbor, na nahrávke podľa Uhríka nie je jeho hlas. Predseda Republiky dnes tvrdí, že Ďurica prijal sebareflexiu a podobnosť s nacistickou hymnou je čisto náhodná: „Keď zložíte 250 piesní, tak sa občas nájde nejaké slovné spojenie, ktoré je rovnaké.“

„Včera ste boli v Zbehoch na koncerte neonacistických kabiel. Kapela Ortel tam vystupovala s Ďuricom,“ povedal v relácii Uhríkovi bývalý minister obrany J. Naď a ďalej tvrdí, že české ministerstvo vnútra považuje skupinu za neonacistickú.

​Konkrétne Uhríka z používania nacistickej symboliky obvinil aj jeho bývalý stranícky šéf M. Kotleba (ĽSNS). Ten tvrdí, že šeky za 1488 eur, ktoré vtedy strana darovala boli nápad M. Uhríka. „Je to výmysel, kotlebovci sú veľkí frajeri na uliciach, ale keď sa stane niečo zlé, tak za to môže Republika.“

Výmena šéfa SIS a policajného prezidenta

Predvolebnú kampaň posledné dni zamiešala aj policajná akcia Rozuzlenie. NAKA obvinila bývalého aj súčasného šéfa SIS a podnikateľa P.  Košča. Šéf Demokratov E. Heger premiérovi ešte v máji odporúčal, aby vymenil šéfa SIS M. Aláča, ktorý bol nominantom Sme rodina. „Nehovorím, že by mal Aláč kvôli tejto kauze odísť,“ vyslovil J. Naď s tým, že by takáto výmena nemala mesiac pred voľbami význam.

Naopak M. Uhrík požaduje odchod policajného prezidenta: „Hamran musí byť odvolaný, je to prežitok vlády Igora Matoviča.“ Jeho politický oponent, J. Naď v relácii vyhlásil, že Š. Hamran zatiaľ jeho dôveru nestratil.

Vystúpenie z NATO a referendum

Uhrík ďalej odpovedal na otázku, čo by sa zmenilo v zahraničnej politike zmenilo, ak by bola Republika vo vláde. „Chceli sme vystúpiť z NATO, ale nevyzbierali sme dosť podpisov na referendum. Musíme rešpektovať verejnú mienku,“ povedal Uhrík v relácii s tým, že by podľa neho malo byť Slovensko v NATO „neutrálne“.

V záverečnej rubrike ÁNO/NIE však na otázku, či sa bude Republika pokúšať počas najbližších štyroch rokov zrealizovať referendum o vystúpení z NATO, odpovedal kladne.

„Vy chcete byť neutrálnou krajinou v NATO? To je ako keď vegetarián je mäso,“ reagoval na Uhríkové slová J. Naď.

Kto je lídrom volebných preferencií?

V relácii zaznal aj aktuálny prieskum preferencií strán. Na jeho čele skončila strana Smer-SSD s 20 %. Na druhom mieste je Progresívne Slovensko s 15 % a tesne za ním Hlas-SD so 14,2 %. Prieskum tiež ukázal, že preferencie strany Demokrati sa aktuálne pohybujú okolo 3,1 %.

Podpredseda strany J. Naď deklaroval, že strana z volieb určite neodstúpi, aj napriek tomu, že sám predtým tvrdil, že to budú zvažovať: „Máme odovzdať naše hlasy niekomu, kto ide s mafiou do vlády? Alebo niekomu kto povalil už tri vlády?“ 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.